Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet ettől bőrrákom?

Lehet ettől bőrrákom?

Figyelt kérdés

az egész testem leégett és a hasamon most fáj is.lehet ettől bőrrákom és mikor fog elmúlni a fájdalom és a pirosság?ettől még mehetek napra

14/Anna


2010. jún. 12. 11:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Bőrrák attól alakulhat ki, ha jó sokszor leégsz, és az anyajegyeid is megégnek,azok rákosodhatnak el. Ha ez volt az első ilyen eset,akkor még ettől nem lesz bőrrákod.Ha nem is strandra mész,csak kilépsz az utcára,akkor is érdemes lekenni magad valamilyen naptejjel. Ha az anyajegyeiden bármilyen elváltozást veszel észre(más lesz a szine, növekszik stb.)irány a bőrgyógyász,de ha amúgyis sok anyajegyed van,akkor érdemes évente ellenőrizteni,mint ahogy én teszem.

Az égés 1 héten belül elmúlik,attól függ mennyire égtél le,mennyire érzékeny a bőröd. Ha sokat kenegeted égésre való csodaszerrel ,hamar lehámlik,és olyankor már nem fáj. Hát most,hogy leégtél nem ajánlatos újra napozni. AZ utcára kimehetsz,de kend le magad!Bár amikor én leégtem,annyira égettt a testem,hogy nem kivánkoztam ki a melegbe.

2010. jún. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!