Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fogimplantátumok okoznak...

Fogimplantátumok okoznak gondot CT-nél?

Figyelt kérdés

7 fogimplantátumom van és egy hónap múlva bejelentettek CT-re állandóan visszatérő mandulaproblémák miatt.

De rettegek, hogy baj lesz.

Ezek a gépek nem érzékenyek a fémre? Lehet bajom?


2018. ápr. 22. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz. Nekem is van implantátum, és nemrég voltam CT-n. Nem volt semmi gond.
2018. ápr. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ahol a fém veszélyes lehet, az az MR, és nem a CT. Viszont a modern implantátumok még az MR-rel is kompatibilisek. Szóval ne aggódj, nem lesz semmi gond.
2018. ápr. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Semmi baj nem lesz belőle.
2018. ápr. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, srácok! :) Ment a zöld kéz!
2018. ápr. 22. 21:43
 5/9 tutiamatto válasza:
Szeretném a segítségeteket kérni.Nekem most lenne az első fogimplantátum amit nagyon szeretnék megcsináltatni.Tudtok ajánlani orvost, akiknél esetleg ti jártatok?Illetve egy körübelüli árat?Nagyon köszönöm előre is a válaszotokat!
2018. ápr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 20:21-nek.

szívesen megírom a dokim nevét, de nem árt tudni, hogy neked mennyi a max összeg amit kifizetnél.

első vagyok

2018. ápr. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én is szívesen segítek, de azt is tudtunk kell, helyileg hol vagy. Nekem Nyíregyházán csinálták őket, gondolom, itt barátibbak az árak, mint Budapesten. Bár így is 170E volt egy db fog mindenestül.
2018. ápr. 24. 22:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik frontfogamból letört egy kis darab kb 12 éve. Nem sérült a gyökér, így felépítették, mindenestől kb 30 ezer volt.

Na, 5 éve úgy begyulladt, hogy a falat kapartam. Elmentem vele nyilván fogorvoshoz: győkérkezelés, kb 50 ezer. Természetesen, miért is ne, a fogorvosomat tavaly kirabolták, nem dolgozott, de nekem kezdett érzékeny lenni ez a fog, így elmentem egy csilli-villi, kacsalábon forgó -szintén magánklinikára. RTG tünet nem volt, de panasz igen. Kiszedte a gyökértömést, majd jártam-jártam vissza, sok öblítés, fertőtlenítés, csatornatágítás, annyi röntgen, hogy kb Csernobilban nem ér annyi sugárzás, na mindegy. Végre kész lett. Mondtam, hogy szerintem ne rakja bele a végleges tömést, mert érzékeny a gyökércsúcs környékén. Nem, az majd elmúlik! Hát jó, nem én vagyok a fogorvos, megbíztam benne. Kb ez is benne volt olyan 70+ -ban, mire kész lett.

Eltelt egy év 2 hónap: fáj a gyökércsúcs. Másik fogorvos: nem garantálja, hogy ebből lesz valami.

Szóval lehet nem olcsó az implantátum, de már majdnem kidobtam az árát az ablakon és most ott tartok, hogy megint hetekig járhatok fogorvoshoz, hogy hátha meg tudja menteni.

Az implantátumtól félek, túl közel van az arcüreg, eleg hosszú a foggyökerem... A cirkonium-oxid-kerámia hídhoz a két határoló fogamat is csoszolni kell, amitől szintén félek, hisz egészségesek.

Plusz ennek az egyebkent agyondicsert orvos ak a szavaibol ugy vettem ki, hogy arra akar kilyukadni, hogy valasszam az implantatumot...

Valaki, aki járt/jár hasonló cipőben, adhatna valami tanácsot. :/

2018. nov. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8, volt hasonló sztorim. Ez a gyökértömött fog... Begyullad a gyökércsúcs... Volt gyökércsonkolásos műtét... Majd pár év elteltével fájt ugyanaz a fog... Rosszul végezték el a gyökércsonkolásos műtétet, teljesen begyulladt, ki kellett húzni. Ott lett az első implantátumom, mert egy felső 5-ös fog volt, látszott a foghiány.

Nekem beváltak az implantok, pedig több betegségem is van, ami esetleg hátráltathatta volna őket (ezekbe inkább nem mennék bele), fémallergiám is van, féltem, nehogy valami geb*sz legyen... De jól szuperálnak.

Ha anyagilag megengedheted magadnak, én bátorítalak, hogy csináltasd meg.

2018. nov. 25. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!