Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért roppan a gerincem? És...

Miért roppan a gerincem? És ez jót tesz neki?

Figyelt kérdés

15/L

Gerincferdülésem van és púpos is vagyok. Ha valaki nagy nyomást gyakorol a kezével a hátamra roppan párat. Nem fáj (jó azért az a súly ami rámnehézkedik nem könnyű)

Arra gondoltam, hogy utána kevésbé vagyok púpos, úgymond a púpom roppan ki, szerintetek ez lehetséges vagy egyáltalán nem tesz jót a gerincnek?


2010. jún. 13. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
inkább húzd ki magad az többet ér
2010. jún. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, igyekszem kihúzni magam, de egy idő után elkezd fájni a hátam. :S
2010. jún. 13. 15:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ha ez a gondod akkor el kellene menni ortopédiára mert most még a gerincferdülés és a púposság is könnyebben kezelhető .

Később sokkal nehezebben fog menni mert állandósul a gerincdeformitásod.

Arról nem beszélve , hogy ez nemcsak csúnya hanem a tüdődnek meg a szívednek sem tesz túl jót.

2010. jún. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én mondtam Anyának, hogy el kéne menni megnézetni, de azt mondja minek, húzzam ki magam és kész meg hogy azon nem tudnak segíteni, hogy húzzam ki magam :S
2010. jún. 14. 20:10
 5/7 A kérdező kommentje:

Tudnátok valami érveket mondani, miért jó ha látja egy ortopédus a hátamat?

Ja meg, a kérdésemre nem kaptam még választ :P

2010. jún. 15. 19:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Válasz a kérdésre. Valószínűleg a gerinced kisizületei mozognak, nem hinném, hogy túl jót tesz neki.


Azért fontos az ortopédus mert sok olyan gerincbetegség van ami az idő előrehaladtával romlik. ( nő a púp fokozódik a gerincferdülés) Ez pedig a mellkasi szerveidre nincsen jó hatással.


Az ortopédus tudja eldönteni , hogy mi a megfelelő kezelés, gyógytorna, sport, fűző etc...


És ami a legfontosabb minél később kezdődik a szakszerű kezelés annál nehezebb.


A "húzd ki magad" típusú javaslatok nem mindenkinél jönnek be.

2010. jún. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, ilyen válaszra vártam. Köszönöm szépen :)

Találtam egy indokot, amivel rávettem Anyát. Azzal, hogy ha elmegyünk ortopédushoz, ő tud nekem igazolást adni, ha kérünk, hogy járhassak ingyen gyógyúszásra.

Persze ő nem sietteti, de majd rágom a fülét, hogy menjünk, úgy hallottam, hónapokig tarthat, mire oda kerülhetek :/

2010. jún. 17. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!