Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért szédülök el ha felállok?...

Miért szédülök el ha felállok? Több lent.

Figyelt kérdés
Amikor ülésből vagy fekvésből felállok pár másodpercig elszedulok és fehér foltos lesz minden, meg is kell kapaszkodnom valamiben. Ez lehet azért mert keveset iszok? Van hogy egy liter is alig van meg, mert nem érzem hogy szomjas vagyok. Egyébként enni rendesen eszek, tuti nem azért van. Ha számít valamit akkor 13 éves lány vagyok, 165 cm és 50 kg.
2018. máj. 2. 09:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Jah azt kihagytam, a fejemben ilyenkor ilyen tompa nyomós érzés van.
2018. máj. 2. 09:38
 2/6 anonim ***** válasza:
Leesik a vérnyomásod, mérd meg mennyi, valószínűleg alacsony.
2018. máj. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
MR-t javasolnék... (nem vagyok orvos, de szerintem orvos ezt mondaná) feltéve, hogy nincs a fejedben olyan eszköz, ami magnetizálódna (ez esetben tilos az MR, és CT-t javasolnék)
2018. máj. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
és igen, vérnyomásodat mérd, méresd meg... van otthon vérnyomásmérőd?
2018. máj. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem akkor volt ilyen, amikor nagyon beteg voltam... és az órán csak a szék tartott.

Majd amikor felálltam hirtelen megszédültem és meg is kellett kapaszkodnom vagy nem bírtam volna kimenni.

Az is brutál volt, hogy a testem sem úgy akart működni, ahogy akartam volna.. pont az ellentétes irányba mentem.


Megkérdeztem az orvostól, a füllben lévő egyensúlyért felelős receptorok ilyenkor kimozdulnak.. azért volt a szédülés és nyomott.

Akkor történik meg ha hirtelen felállsz.

2018. máj. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Több minden felelős ezért,de egyik sem betegséget jelent.

Kell pár mp amig a test alkalmazkodik az új helyzethez.

Mielőtt fel állsz,mozditsad a szemed párszor jobbra balra .

Máris nem fogsz elszédülni.

2018. máj. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!