Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha egyre rosszabb...

Mit tegyek, ha egyre rosszabb lesz a bőrbetegségem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves lány vagyok, már születésem óta küzdök ekcémával. Volt az életemben egy olyan időszak amikor csökkent a kiütések száma, viszont az elmúlt több mint fél évben elég durván elő jött, szinte az egész testemen( legrosszabb a karok) fogalmam sincs mit tehetnék, járok bőrgyógyászhoz, magához és államihoz egyaránt, de semmi eredménye. Folyamatosan csak írják a kremeket amik persze nem sokat használnak, sőt valami még rontott is😅. Most viszont az arcom miatt van a legnagyobb aggodalmam, mostanában eléggé ki van száradva, piros és viszket persze próbálom nem vakarni ahogy a testem többi részét sem, csak van amikor éjszaka arra kelek hogy megint vakarom. Az államon annyira száraz a bőröm hogy már valami gennyes seb is keletkezett😭 Hiába a hidratálas a víz ivás a kenőcsök meg minden, semmi nem használ. Plusz még a bőröm hajlamos a pattanásokra is. Teljesen kész vagyok már vizsgálatokra járok, orvosokhoz de már úgy érzem semmi nem fog segíteni. A kozmetikusom ajánlott egy természetgyógyaszt, aki Îriszdiagnosztikat végez, szerintetek próbáljam meg? Sajnos nem kevés pénz:( vagy mit tegyek? 😣

Válaszokat előre is köszönöm!!



2018. máj. 21. 14:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Az ekcéma az allergia egy súlyosabb formája. Nézték neked, hogy mire lehetsz allergiás? (Allergológia)

Tudom mit érzel, nekem "csak" fém allergiám van, ami nagyon régen ekcémába hajlott, de rendbe jött. A fémallergiám még mindig van, de szerencsére már az is ritkán üt ki.

Amit leírtál, az elég súlyos, és rossz állapot - pláne, hogy orvosok is kezeltek, mindhiába. Valószínűnek tartom, hogy csak a tüneteket kezelték, és nem az okokat, ami ezek szerint még mindig fent áll.

Ha az allergiai kivizsgálás sem segít, én megreszkíroznám a természetgyógyászt. Még csak 18 éves vagy, előtted az Élet, ezen muszáj változtatni. Szerintem.

Drukkolok! :)

2018. máj. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Kifejezetten allergologian még nem voltam, viszont volt már hogy allergia miatt vettek tőlem vért.

A gyermekkori bőrgyógyászom szerint már el kellett volna múlnia, szóval valami tényleg nem okes. Anya szerint már a sok kenőcs is kikezdi a bőröm, de ha nem kenem akkor se javul:(

2018. máj. 22. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!