Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítenítek? Milyen termékeket...

Segítenítek? Milyen termékeket használjak az arcbőrömre?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy kb harmadikos, negyedikes korom óta egyszerűen az arcbőröm hihetetlen. Az egész felülete konkrétan recés, érdes, kemény. A bőröm hámlik az orromon, a homlokomon, és továbbá mindenhol. Az orromon nagyon zsíros, és az államon is. Már nem tudom mit csináljak. Emlékszem alsóban amikor egymás bőrét viccből megsimítottuk és az enyém olyan recés, kemény száraz volt... A többieké meg olyan sima hogy nem igaz... Sokan gúnyolnak is érte a mai napig. A felületéhez visszatérve nem csak lehámlott bőr van, hanem rengeteg sok mitesszer és pattanás is, amik még megnehezítik a helyzetet. De már nem tudom hogy mit csináljak. Csak a bőrgyógyász tudna segíteni?? Hetedikes leszek, de senkinek nincs ilyen bőre pl. az osztályban. Mindenkié olyan sima, puha mint a babasegg. Amikor megkérdeztem az egyik oszt.társamtól hogy hogy ápolja a bőrét stb. csak annyit mondott, hogy vízzel mossa. De abból a személyből tényleg nem nézem ki amúgy hogy kenegeti meg hidratálja az arcbőrét, hogy ilyen legyen. Lehet hogy neki a genetika. De nekem nem a genetika. A családomból se ilyen a bőre senkinek, csak nekem... A helyzetemet már nem lehet arra fogni, hogy "kamaszkorban mindenkinek ilyen" mert pont nem. Nagyon örülnék ha valaki konkrét termékeket ajánlana, arcápolási rutint meg stb.
2018. jún. 18. 09:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne ha elmennél bőrgyógyászhoz.
2018. jún. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jó lenne tényleg megnézetni. Egyik ismerősömnek szintén érdes, durva volt a bőre és rendszeresen hámlott, mert ekcémás lett, és sebesre vakarta egy idő után.


Egyébként mindig mosd le a sminked (ha használsz), hidratáld rendesen a bőröd rendes arckrémmel, ne valami olcsó kitudjamivel, megpróbálkozhatsz a teafaolajjal (soha ne használd magában!), illetve sokan ajánlják a fekete szappant, én még nem próbáltam.

2018. jún. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!