Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vas pótlására tényleg...

A vas pótlására tényleg használható az almába szúrt vasszög?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert egy kollégámmal erről vitatkoztunk. Szerinte hülyeség és egyáltalán semmi hatása sincs, hiszen még orvosilag sem igazolt. Szerintem meg működő dolog. A neten viszont vajmi kevés információt tálaltam róla.
2018. jún. 27. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Hülyeség mert a vas nem oldódik az almában.
2018. jún. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
Gyerekkoromban azzal tömtek az orvos tanácsára. Elterjedt módszer volt, valami hatásának csak kellett lennie. Az almában lévő gyümölcssav oldja ki a vasat a szögből elvileg.
2018. jún. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon jó és megosztó kérdés. Szerintem a vérben lévő vas, nem ugyanaz a vas, mint a szög, csak a neve. De pl a sóskában sok van.
2018. jún. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még szerencse, hogy nem szeretem a sóskát, mert különben megenném, pedig utálom.

A mákban és a mogyoróban legalább 5x-öse van. De zöldség-gyümölccsel amúgy is kár görcsölni, mert a húsfélékből - amikben gyakran még több is van, mint a növényi eredetűekben - legalább az 5x-öse szívódik fel ugyanakkora mennyiségből.

Nem utolsó sorban, mivel a napi szükséglet kb 10-15 mg, ennyi talán még akkor is bekerül, ha 2x megnyaljuk a szöget. (Bár kétségtelen, hogy ebéd mellé ritkán szolgálják fel, de mondjuk szöggel leszúrt almákat se szoktak)

2018. jún. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!