Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rosszul vagyok a vértől...

Rosszul vagyok a vértől (ahogy sokan mások is), ilyenkor biológiailag mi játszódik le az emberben, miért ájul el? (Elvére csak látvány éri, fizikai behatás nem. )

Figyelt kérdés

Tehát a kérdés, hogy miért kezd a PUSZTA LÁTVÁNYTÓL az ember szédülni, hidegverejtékezni, rosszul lenni, majd elájulni, elveszteni az eszméletét?


Mégis mi játszódik le ilyenkor a szervezetben? - Leesik vagy épp megnő a vérnyomás, vagy pulzus, az oxigénszint csökken, vagy csak az ember tudtán kívül kevesebb levegőt vesz, vagy... mégis mi lehet?


Nyilván az agyból indul ki a folyamat, egy hibás reakció, ami ellen lehetne tenni...


2018. júl. 8. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
A szervezetben minden mindennel összefügg. A szemed látja a vért, az agyad felfogja, feldolgozza. Ettől undorodik/ fél/megijed, stb. És erre pl stresszhormonokat szabadít fel, amitől nő/leesik a vérnyomás, pulzus, kapkodóvá válik a légzés, stb, stb. Na, és ETTŐL már szédülsz, izzadsz, elájulsz.
2018. júl. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"undorodik / fél / megijed" - konkrétan egyik sem, csak érzem, hogy kezdek elgyengülni, és muszáj lefeküdnöm, mert másodperceken belül összesek.


"kapkodó légzés, emelkedik vagy csökken a pulzus" - a légzésre figyelek, próbálom állandó normál szinten tartani, a szívem nem ver hevesebben (talán pont ez a baj), hogy esik-e a pulzus, azt nem tudom, de tudatosan nem tudom emelni :)

2018. júl. 8. 20:30
 3/4 biomókus válasza:

hormon elválasztást nem tudsz befolyásolni, légzést és szívverést is csak minimálisan lehet (pulzust is légzéssel vagy képzelgéssel lehet, de ennek is a lassan légvétel a következménye)

Az agytörzsben bőven vannak olyan magok + a nervus vagus ami rengeteg mindent összekapcsol és befolyásol ebben az esetben, sokszor észre sem veszed, írányítani pláne nem tudod.

Ha kondícionálni szeretnéd magad, akkor vannak rá módszerek, egyébként meg egy természetes reakció az ájulás. Van aki bírja a vért, van aki nem.:)

2018. júl. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A légzésre lehet figyelni (hogy egyenletes, vagy mély legyen - bár ha valamiért az oxigén nem szívódik fel, akkor édes mindegy).


"vannak rá módszerek" - amit tudtam, próbáltam már, mivel tudatosan nem zavar a vér (nem félelemről vagy undorról van szó), csak elkezdődnek a vörös karikák, zúgás a fülben, elhomályosodó kép, hallás megszűnése és eszméletvesztés (közben jókedvűen mosolygok, mert tudom, nincs baj, és ez megnyugtatja a körülöttem lévőket).


Tapicskoltam benne disznóvágásnál, és vérvételre is elmentem (előbbinél bementem a házba, utóbbinál beültem, befeküdtem a sarokba, mire mentőt akartak hívni...)


Jelenleg nincs barátnőm, így van amit még nem tudtam kipróbálni, de abszolút benne lennék :)

2018. júl. 10. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!