Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gombàs fertőzés visszajöhet?

Gombàs fertőzés visszajöhet?

Figyelt kérdés
2 hete elkaptam egy termálfürdőben gombás fertőzést. Elmúlt, de most megint viszketek. Remélem nem jött vissza. De ha igen, akkor miért?
2018. júl. 11. 21:50
 1/5 anonim válasza:
Csak ugy magatol elmult a fertozesed? Gyogyszert nem vettel be?
2018. júl. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyógyszeres kezelés után/mellett is visszajöhet. Mindenhogyan visszajöhet. :/
2018. júl. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Volt rá kúpom meg kenőcsöm. Pàr nap alatt kikezeltem magam, de már biztos, hogy visszajött:( fehér foltok is megjelentek a hüvelyfalamon
2018. júl. 11. 22:05
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendszeres nemi életet élek, ez közrejátszhat?
2018. júl. 11. 22:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Alkalmazz mellé probiotikus hüvelykapszulát 2-3 héten keresztül. Másrészt gombaellenes hüvelykúpot is tegyél fel. Én most olyat vettem a gyógyszertárban, ami egy darabos, állítólag ennyi elég. Nekem pár éve volt utoljára, akkor ha jól emlékszem, csak a krémet használtam kívülről, mert szoptattam és nem akartam, hogy az anyatejbe kiválasztódjon. Szóval krémmel bekentem, már nem emlékszem teljesen, talán kétszer naponta és mellette 2-szer feltettem probiotikus hüvelykapszulát, valamint széttörtem egyet és kívülről masszíroztam be a viszkető területet. Arra figyeltem, hogy a gombaellenes krém és a probiotikus kezelés közt legalább 4 óra különbség elteljen. Ezzel a módszerrel kb. 3 nap alatt tökéletesen meggyógyultam, arra már nem emlékszem, hogy a probiotikus kezelést meddig folytattam, de szerintem legalább 2 hétig. Most is használtam krémet és 1 hétig probiotikus kapszulát, de most visszajött. Most vettem az 1 darabos hüvelykapszulát, este vízszintes helyzetben kell felhelyeznem. Ma délelőtt felnyomtam egy probiotikus kapszulát és a másikat kívülről bedörzsöltem és már érzek jelentős tisztulást, szóval most este lesz a gombaellenes kúp és krémmel bekenem magam, aztán reggel és este megint probiotikus kezelés. Ezt most 2 hétig folytatni fogom. A gombaellenes kúp 1 napos, a krémezést lehet, hogy 1 hétig folytatom min. 4 óra különbséggel, de a probiotikus kezelés szerintem önmagában is mindent megoldana, az szerintem sokkal fontosabb, mint a gombaellenes, ugyanis a probiotikumok tartják kordában a hüvelyben amúgy teljesen természetesen előforduló gombákat.

Annó valami olyasmit olvastam, hogy a 3 napos gombaellenes kezelés alatt ne használjuk a probiotikus készítményeket, de nem értettem egyet, antibiotikumszedésnél is rögtön adagolni kell a probiotikumot, ügyelve a 4 órás különbségre.

És mondom, évekkel ezelőtt ez tökéletesen bevált és most is jó lett volna, ha nem csak 1 hétig használok probiotikus készítményt.

2018. júl. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!