Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az ujj...

Mi a véleményetek az ujj ropogtatásról?

Figyelt kérdés

Naponta (néha többször) szoktam az ujjamat ropogtatni. Sokan mondják hogy ne csináljam viszont valamiért muszáj vagyok, egyszerűen kényelmetlennek érzem és ropogtatás után sokkal jobb érzés. Olvastam hogy ez lehet sportolástól (5évig röplabdáztam). Vakikrint e miatt majd idősebb koromra remegni fog a kezem de vannak akik szerint ennek semmi köze a kézremegéshez (szerintem is).

Melyik az igaz?

És a sportolás is lehet ennek az "oka"?


Köszi a válaszokat:)



2018. júl. 23. 21:36
 1/3 anonim válasza:
Szia! Hát elvileg nem baj hiszen az a roppanó hang azért van, mert az izületek közé beragadnak kis buborékok amik tele vannak valamiféle anyaggal amik jó hatással vannak az izületekre. Régen azért mondták, hogy nem szabad, mert azt hitték a porcok érnek össze vagy ilyesmi és azért kattannak.
2018. júl. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz tőle. Én is ropogtatom vagy 30 éve és sokkal sűrűbben. Nem fáj, nem dagad, nem remeg.
2018. júl. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én ropogtatom az ujjaim. De egy éve, már akkor is ropognak amikor csak ökölbe szorítom a kezem.

És a kezem is remeg pedig csak 11 éves vagyok.

2021. jún. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!