Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért szédülök amikor kicsit...

Miért szédülök amikor kicsit gyorsabban felállok?

Figyelt kérdés

Ha fekvésből, ülésből vagy guggolásból felállok, akkor mindig elkezdek szédülni és le kell ülnöm.

Ha egy picit nagyobb lendülettel hajtom ezeket végre.

Egyszer, kétszer már ájultan is el ez miatt.

Azt mondják, hogy az alacsony vérnyomás lehet az oka, de az én vérnyomásom teljesen normális.

Mitől és miért van ez?



2018. júl. 29. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Alacsony a vérnyomásod. Napi két kávé és meg is van oldva. És a fejed is ritkábban fog fájni.
2018. júl. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
mert hirtelen leesik a vernyomas, ha gyorsan kelsz fel. Nekem is ez van. Mondjuk nekem alapbol alacsony
2018. júl. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az hogy méréskor normális nem jelenti hogy nyugalmi állapotban nem esik nagyon le. De amúgy meg ha szerinted komolyabb a probléma akkor talán a háziorvosodat kellene erről megkérdezni.
2018. júl. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Amit én tudok erről (nem vagyok orvos, szóval csak egy laikus vélemény), hogy jobb esetben csak sokáig feküdtél, nem ittál elég folyadékot, nagyon megerőltetted az izmaidat (a kondiban én is sokszor szédülök, mikor felállok), de az alkohol vagy a másnaposság is okozhatja. Rosszabb esetben idegrendszer probléma, szívprobléma és vérszegénység okoz ilyen tüneteket. Ha nem múlik el, menj el orvoshoz!
2018. júl. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A vérnyomás lehet tartósan alacsony, de lehet normális szinten, viszont alkalmanként leesik. Pl. pontosan olyan helyzetekben, amiket leírtál: hirtelen felálláskor.

Ezért az első trükk, hogy lassan csináld. Fekvésből még úgy is lehet, hogy először csak felülsz, kb. fél percet ücsörögsz, és csak utána állsz fel.


A kávé nem jó egyébként, az csak a pulzusszámot emeli meg, a vérnyomást pont nem. Viszont vannak gyógynövények, amelyek segítenek megemelni kicsit a vérnyomást.


Ja, és ha mégis elkezdesz szédülni bármikor is, jön a második trükk: guggolj le gyorsan, és maradj úgy, ameddig csak nem érzed, hogy már okés vagy. Nekem ez kb. 10-15 másodperc szokott lenni.

2018. júl. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ennyi sok buta választ még nem olvastam így sorban .

Az egyen súly érzékelője a fülben helyezkedik el .

Van akinél ez nem azonnal működik,pár mp re szükség van ,amig a normális helyzet beáll.

Ha gyakorta fordul elő,a fűlészetre kell menni vizsgálatra .

De még a szemnek is köze lehet a problémához .

2018. júl. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Meg a vérnyomásnak is, hatoska, hiába tartod butaságnak; bár nem értem, hogy ha több embernek is azonos a tapasztalata, akkor miért hiszed azt, hogy mind hülyék, és miért nem a saját tudásodat kérdőjelezed meg...
2018. júl. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!