Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Altatás közben létezik olyan,...

Elektra31 kérdése:

Altatás közben létezik olyan, hogy " bemozdul" a beteg? Nem felébredtem, mert semmi kép vagy hang inger nem maradt meg. Egyszerűen bemozdul a beteg?

Figyelt kérdés
Nem régiben conisatio-s műtéten estem át, kürettel egybe kötve. Azonban mikor felébredtem, ott is voltak varrataim, ahol nem kellett volna. Senki nem mondott semmit. 1 héttel később kontroll-on megkérdezte az orvos, " Mire emlékszik a műtétből? -Semmire. Miért?" Az orvos szerint műtét közben " bemozdultam" pont a legrosszabbkor, mert a műtéti eszközök egyike keresztbe vágta a kisajkam jobb oldali felét, meg a hühely fal egy részét. Oda kerültek "nem várt varratok". A beteg altatás közben csak úgy bemozdul??? Ilyen létezik??? Vért izzadtam a fájdalomtól mire nem rég a varratok egy részét kiszedte az orvos. Nem bírt minden varratot kiszedni. Azóta folyamatos irritáció és fájdalom van azon oldali kisajkon illetve hüvely falon. Most mihez kezdjek??,

#altatás #küret #műhiba #anestesiologia
2018. aug. 5. 10:37
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint létezik ilyen, föleg, mivel az altatás nem abszolút egyenletes szintü, ez emberenként váltoró, kire pontosan hogy hat.

Olyat viszont még nem hallottam, hogy nem tudnak minden varratot kiszedni, legfeljebb, hogy nehezebben megy, adott esetben bódításban végzik.

Az ilyen esetek - rossz helyen történt vágás -, beletartozik a mütéti kockázatba, ezt elöre alá is írtad.

Tenni jelenleg nem sokat tudsz, legfeljebb késöbb lehet plasztikáztatni, ha ebböl tartós probléma adódik, ezt elvileg a TB fizeti ilyen esetben.

2018. aug. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Semmi bódítást nem, varrat szedéskor, se helyi érzéstelenítés, semmi. A bent maradó varrat, meg majd kiesik... Illetve szörnyen festek alulról ezzel "véletlen vágással". Nem hiszem el, hogy ilyenkor nem adnak ( műtétkor) izom relaxánst??? Pont hogy mozgás képtelen legyen az emberi test??? Mindamellett szó nélkül másnap elmenesztenek haza. Mindenki hallgat. Nem kell beszámolni arról hogy "kedves beteg, ez történt". Ha olyan helyen is érez varratokat pl kisajak, azért van mert..." Helyette egy hét múlva, hát mert "bemozdult a kedves beteg". Faxxa :( :(
2018. aug. 5. 10:58
 3/32 A kérdező kommentje:
Ilyen tényleg létezik??? Nem tudom ha valakinek agy -vese bármi műtétet végeznek... Ha bemozdul a beteg ilyen esetben... Akkor a fülét is levágják??? Persze nem hasonlítgatom a komoly és nem komoly műtéteket, de azért ez: " bemozdul a beteg"???? Így megvagdossák??? Akkor az altatási módszer nem kielégítő, ha ilyen megtörténhet :((((
2018. aug. 5. 11:06
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tavaly szeptemberben volt heresérv műtétem. Most akkor ha bemozdulok, akkor levágják? Nagyon meglepett, amiket írtál. Kívánom hogy gyógyulj meg, mihamarább.
2018. aug. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Vagy képzeljünk el egy altatásos fogászatot??? Bemozdul, megugrik a beteg, akkor beleáll a fogászati eszköz??

Tényleg nem tudom ezt elképzelni, hogy ilyen megtörténhet, mert ha be tud mozdulni az altatott beteg, legközelebb ha műteni kéne pl engem is... ( Akár azért mert conisatio után, mondjuk rossz a szövettan... ) ... legközelebb már kisajkaim se lesznek?? Vagy... hát... Most nagyon szívesen meghallgatnék egy aneszteziával foglalkozó orvost, tudóst, hogy hogyan történhet - ilyen okból - bemozdul a beteg - egy ilyen hiba. Ez se nem vicces, se nem játék, mivel előtte adatták be velem a vérhígítót, előtte este, ( mert 2012-ben tüdőembóliás voltam) Miután oda csapott az orvosi eszköz, jó hogy el nem véreztem?? Vagy ... vajon miről nem tudok még??? Örüljek, hogy élek. Egy kis műtét is végződhet, akár úgy is hogy a beteg bemozdul? Esetleg kisétál a műtétről... álmában.

2018. aug. 5. 13:23
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
A conisatio "kismtétnek" számít, ezért ahhoz nem szoktak relaxánst adni. Ha nem jól találják el a gyógyszermennyiségeket, sajnos megeshet, hogy megmozdul a beteg. A kisműtét hiába kisműtét, aneszteziológiai szempontból ezeket egyesek szerint könnyebb így elrontani, mint a nagyobbakat.
2018. aug. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Nőgyógyászati kisműtétekkor általában nem adunk relaxánst (izomlazító). Ennek az az oka, hogy ilyen műtétekkor általában intubációra nincs szükség, nem dugunk le csövet a beteg torkán, csak maszkon át lélegeztetjük. Relaxáns adása viszont intubáció nélkül életveszélyes, mert kikapcsolja a gége izomvédekezését és a beteg lazán tele tudja hágyni a saját tüdejét. Mivel ezek 10-15 perces műtétek a nőgyógyászok azt szeretik, ha a beteget betolják a műtőbe és ő szinte egyből dolgozhat, és amint végez a beteg egyből ébreszthető, ebbe a mentalitásba az intubálás és a lazítás nem fér bele, ha intubálok, az jó pár perc előkészítés a műtét elején, és lehet, hogy a műtétt végén 10-15-20 percet áll a műtő mert várunk arra, hogy a beteg lebontsa a relaxánst.

Tehát a pörgős műtét érdekében ilyenkor a lehető legegyszerűbben altatunk, és kerüljük az intubációt és a lazítást ha lehet. Ez alól kivétel a refluxos, meg a kövér beteg, náluk intubálunk.

Egyébként elvileg biztonságosan lehetne így is altatni, mert be lehet relaxáns nélkül is altatni a beteget úgy, hogy ne mozogjon, de ahhoz az kell, hogy igazi teammunka legyen a nőgyógyász és az anesztes között, ez abból áll, hogy műtét előtt a nőgyógyász közli, hogy kb. hány perc lesz a műtét, az anesztes pedig figyelmesen követi a műtét menetét, és ha úgy látja, hogy a műtét a vártnál lassabban halad, akkor rákérdez, hogy mennyi idő még kb. egy jó nőgyógyász ilyenkor őszintén megmondja, hogy nehezebb a dolga, mint elsőre gondolta és még 10 percre van szüksége. Ha ez a kommunikáció nincs meg, akkor szokott az lenni, hogy az anesztes már ébresztené a beteget a nőgyógyász még sehol nem tart... ilyenkor mind a két fél hibás, habár én altattam, és volt olyan sebész akinél megkérdeztem, hogy mennyi van még hátra, válasz öt perc. Öt perc múlva amikor láttam, hogy még mindig bénáznak megint megkérdeztem, válasz ismételten öt perc volt csak lényegesen ingerültebb hangnemben, na és ilyenkor az ember próbál sakkozni az altatószerrel, hogy a beteg aludjon is, meg időben fel is lehssen ébreszteni, nem egyszerű dolog, és tényleg be tud mozdulni a beteg, mndjuk én mindig túlaltattam őket, szóval nálam az volt az állandó morgás tárgya, hogy miért nem ébred már a beteg...

Igazából itt az a probléma, hogy a nőgyógyászok jelentős része az altatóorvosban csak kiszolgálószemélyzetet lát, és halvány lövésük sincs arról, hogy hogyan folyik egy altatás, továbbá nem kommunikálnak az anesztéziával, persze az anesztézia is lehet balfék, de kevésbé nagy arcú sebészek és nőgyógyászok mellett kevesebb ilyen eset lenne.

Az meg, hogy műtét után egyből nem közölte a szövődményt skandallum....

2018. aug. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Ó és a vérhigító amit még kérdeztél, a heparinszármazékok hatása felfüggeszthető.
2018. aug. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy képzeljünk el egy altatásos fogászatot???"


Altatásos fogászatot nem szerencsés megcsinálni intubáció és relaxálás nélkül, mert a fogorvos és az anesztes egy "lyukra" dolgozik. Úgy nehéz fogat ellátni, hogy egy maszkkal ott állok a beteg szájánál.

2018. aug. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Gyakorlatilag...

1. Nincs kommunikáció orvos - altatós közt


A beteg így járt


Magyarán.


De könyörgöm.... hogy nézek ki odalent???


Nem baj, mert mehetek plasztikáztatni, ha nem tetszik. Még a TB is fizeti. !!!!


Hát hogy ezért altassanak még egyszer, és fennálljon a veszélye, még lehet ennél is xarabbul járok... Na nem...


Ha rossz a szövettan.... Hát.... azt se tudom... kibe merjek bízni, nőgyógyászatilag még egyszer. Kb senkibe.


Lehet kis műtét volt. De nő betegnek a női részét így ....


Miért tud bemozdulni egy beteg??? Jó értem. A fizikai okokat. Felszínes ( egyszerű) altatás stb. Oké.


Nagyon dühös vagyok. Egy "kisműtétet" így el....

Hát... nem akarok többé műtőasztalra menni. ( Senki nem akar, mert mindenki fél, persze... ) szó szerint lettem a szenvedő alanya ennek a nem kommunikálunk ! - faxakodásnak.

Már bocsánat. És mindamellett, csend és hallgatás.

Mondtam is műtét után a szobatársaknak, úgy érzem magam, mint aki 5 napja szült. Ülni alig bírok, mert valami bnagyon gáz. De hát nem vagyok orvos, biztos mondták volna, ha gond van. Ahhham.

Majd másnap kora reggel. A szemem alig nyílt ki, még a kórházi ágyat is kirántották alólam: Mert kella hely!!! " Más betegeknek. Kiültettek egy kemény székre egy kívüli folyosóra. Még 3 - 4 óra múlva is ott ültem. Mert még azt a rohadt zárót se tudták legalább gyorsan kezembe nyomni, hogy mehessek hazafele pihenni, ne egy kemény műanyagon nyomorogjak.

Na hát tudjátok mit gondolok???

Szerintem le se írom mert a weboldal menten letilt.


Így jártam????

Így jártam.

Így jártam !!


Ennyi.

2018. aug. 5. 14:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!