Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kényszerkezelés fejtetű ellen?

Gabóca Kabóca kérdése:

Kényszerkezelés fejtetű ellen?

Figyelt kérdés
Arról van szó hogy egy egész elhanyagolt,tetves (állandóan fennáll),gilisztás családot lehet e kötelezni kezelésre?Exem nője és a nő gyerekei folyamatosan tetvesek.A kislányomat eddig hétvégente elvitte magához az apja onnan folyton tetűt hoz haza.Már én is elkaptam párszor.Kezelem ahogy kell(paranit,elektromos tetűfésű)de újra és újra elkapjuk.Ők nem vagy csak néha kezelik ki a gyerekeket olyankor 40-50 tetű van bennük.Családvédelem többször figyelmeztette őket hogy tetvesen jár a 8 éves lánya iskolába de kb.ennyi.Közben persze a csaj mindenhol engem szid hogy biztos tőlünk kapták el ahelyett hogy kezelné a gyerekeit.Engem tényleges megoldás érdekel.Persze nagy meló kiirtani a tetveket az ágyneműből,padlószőnyegről,ruhákból (mosni-vasalni)+ egyszerre kezelni az egész családot ráadásul nem is egyszer...én még az ágymatracot is átvasalgatom biztos ami biztos de hiába ha onnan meg mindig összeszedi a kislányom.Érdemes szólni az ÁNTSZ-nek?Védőnőnk nem mondott semmit csak átnézte hajunkat és közölte hogy nincs benne semmi...

2018. aug. 7. 13:03
 1/1 anonim ***** válasza:
72%
A gyermekvédelmi hatósághoz fordulj, írásban, ne hagyd, hogy lepattintsanak. Kenyszerkezeles ilyen esetben nincs, de motiváló lehet a nőnek, ha megfenyegetik azzal, hogy védelmébe veszik a gyerekeit, esetleg elveszik tőle. Az iskolában is érdemes rauszitani a szüloket. Az iskolai vedono nem mondhatja el, honnan ered a fertőzés, de te elterjesztheted. Majd ha kikozositik a gyerekeit, észbe kap.
2018. aug. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!