Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Káros a mikro sütő használata...

Káros a mikro sütő használata vagy nem?

Figyelt kérdés
Kb. 5-6 éve ajándékoztuk el a mikronkat, mert akkor azt hallottam mindenhonnan, hogy mennyire káros. Visszaálltunk a lábasban tűzhelyen melegítésre, megszoktuk nincs vele semmi gond. Viszont egy hátul ütője van, hogy a gyerekeim ha egyedül vannak otthon suli után, hiába van főtt étel a hűtőben nem hajlandóak megmelegíteni. Inkább esznek kenyeret kenyérrel, de nem melegítenek. A mikroval könnyű, mert kiadagolva üvegdobozba csak be kell dobni és már ehető is. Gondolkozom, hogy vissza kéne térni erre, mert azt is hallottam, hogy mégsem egészségtelen a mikro. Most akkor mi az igazság vajon??

2018. szept. 4. 10:49
 1/6 anonim válasza:
13%

Szerintem az. Utána olvastam, stb valóban káros DE a véleményem szerint nagyban függ attól is napi szinten mennyit melegítenél benne. Ugye nem mindegy, hogy napi 1x vagy 3y is a mikrohullámok által melegedne az étel.

Én már egyáltalán nemhasználok mikrot.

Tűzhelyen melegítem inkább.Igaz időigényesebb picit. Na de mindenki maga dolga.

2018. szept. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen mértékben lehetnek hátulütői, ez kb két részből áll, a tudomány által elismert és a csak sejtett részből.


A tudomány mindössze azt mondja, egészségtelenül magas hőmérsékletre hevíti a kaja egy részét, ami nem optimális.

Ez a része szerintem nem annyira vészes, a többi meg csak vitatott.


Szerintem nem annyira káros, főleg nem annyira, hogy inkább kenyeret egyenek normális kaja helyett.

2018. szept. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
És mi nem káros? Naponta bizonyítják be angol és amerikai kutatók 8-10 féle termékről, hogy akár halálos is lehet. Veszélyes a levegő, a tv, a mobil, a rizs, a permetszer, a sok hús, a gyógyszer, a család, a munka és még sorolhatnám reggelig. Eggyel több vagy kevesebb, nem mind1?
2018. szept. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor kompromisszum lehet, ha "csak" a suli utáni ebéd melegedne így, más esetekben pedig a tűzhelyet használnánk melegítésre :)
2018. szept. 4. 11:12
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Azért terjedt el, hogy káros, mert a radioaktív sugárzás miatt az emberek félnek mindenféle sugárzástól, és mert az élő szövetre közvetlenül hatva tényleg veszélyes (ezért van olyan jól leszigetelve és áll le, ha kinyitod az ajtót). De a sugárzás nem marad benne az ételbe szerencsére :-)


Egyébként is mindig az összes hatást együtt kell nézni. Ha a tűzhelyen melegítesz valamit, akkor (1) több energiát használsz fel, ami környezetszennyező, (2) gáztűzhely esetén égéstermék kerül a levegőbe, amit beszívsz (pláne ha kifut az étel és ráég), (3) ha odakozmál, akkor rákkeltő vegyületek kerülnek bele (vagy kidobod, akkor meg pazaroltál, ami plusz környezetterhelés), (4) nem tudod olyan precízen melegíteni, több hasznos anyag lebomlik az ételben, és lehet, hogy kis gondolkodással még tudnád folytatni a sort.


Tehát mindkettőnek van előnye és hátránya, ezeket mind mérlegelni kell, és ezután dönteni. Az egy nagy leegyszerűsítő szemlélet, hogy az egyik dolog káros/veszélyes, a másik meg csupa jó. Arra különösen vigyázni kell, hogy ha valaminek már megszoktuk a hátrányait, attól még azokat vegyük figyelembe a mérlegelésnél, mert könnyű kifelejteni.

2018. szept. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pontosan melyik részét tartod károsnak a mikrohullámú sütőnek? A sugárzás nem tud kijutni, de ezt te is tudod tesztelni otthon Bluetooth-os telefonnal. Az ételnek nem lesz tőle semmi baja, szóval....?
2018. szept. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!