Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy rengeteg...

Miért van az, hogy rengeteg tünetem alapján cukorbetegnek kéne lennem, de a közelében sem vagyok?

Figyelt kérdés

Most 22 éves férfi vagyok, 194 centi, 72 kg. Hosszú évek óta (nem is tudom már mióta) cukorbetegségre utaló tüneteim vannak napi, órai szinten: szinte állandóan szomjas vagyok, rengeteg vizet iszom, rengetegszer kell vizelni járnom (és nem csak akkor ha sokat iszok), illetve cukros ételek, édességek fogyasztása után nagyon gyakran rosszul vagyok, hányingerem lesz, szédelgek, émelygek, a savam az egekbe mászik.


Ugyanakkor, amióta ez van vagy 3-4 alkalommal kellett már mennek vérvételre - mindig tökéletesen egészséges a cukrom. Legutóbb tavaly voltam talán. Emellett magánorvosnál is néztük ujjszúrós kis géppel, ott is minden rendben volt, rokontól is kaptunk ilyet kölcsön, az sem mutatott semmit. Vérnyomásom is 10-ből 10-szer rendben.


Ezt meg tudja valaki magyarázni? Egyik részről rég cukorbetegnek kéne lennem, másik részről meg közelében sem vagyok. Hogyan lehetséges ez?



2018. szept. 8. 23:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Voltál már célzottam cukorbetegség diagnosztizálás miatt vizsgálaton? Pl. cukorterhelésen?
2018. szept. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, olyanról még nem is hallottam. De vérvételen többször, és ott részletesen ki volt részletezve (bilirubin meg hasonlók), semmi nem lógott ki semerre. De igazad van, lehet meg kéne nézni célzottan is, ha már van ilyen 8eddig nem tudtam róla).
2018. szept. 8. 23:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy cukorterheléses vizsgálatra kell elmenned, sajnos a vérvétel sokszor normális értéket mutat, ( ahogy te is írtad cukor bevitele után vagy rosszul normális állapotban nem) ezért is sok a rejtett cukorbeteg.
2018. szept. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Reflux, rekeszizom sérv is lehet. Édesség fogyasztása esetén a sav tud nagyon rossz közérzetet okozni. Főleg,ha gyulladás is van a gyomornál. A gyakori vizelés valami mástól van. A szomjúság érzet emberenként változó. Van aki sokat iszik, és van aki nem kíván inni eleget.
2018. szept. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!