Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Negatív a HIV leletem, de az...

Negatív a HIV leletem, de az értéknek nem nullának kellene lennie?

Figyelt kérdés

Ez szerepel a leletemen:

Eredmény: 0,16 / NEGATÍV

A határérték pedig 0,25. Ha azzal egyenlő vagy afeletti, akkor pozitív valaki, ezt írták a honlapjukon (Synlab).


Nem kell amiatt aggódnom, hogy elég közel van a határértékhez, amit mértek nálam? Nem totál nullának kellene lennie az eredménynek, ha nem vagyok fertőzött?


És még ez áll a papíron, hátha segít valakinek: HIV-1,2 antitest, HIV-1 antigén / CMIA



2018. okt. 4. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen teszt volt ez? Elisa? Vírusszámot néztek vagy antitesteket?


A határérték nyilván nem azért van, mert nullának kell lennie.

2018. okt. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Utána olvastam, azt írják a honlapjukon "Vizsgálati módszer: ELISA (Enzyme-linked Immunosorbent Assay) módszer segítségével ellenanyag és antigén kimutatást végzünk."


Az jutott még eszembe, hogy mivel a HIV is immunrendszert érintő betegség, esetleg lehet azért magasabb az értékem, mert autoimmun pajzsmirigy beteg vagyok? (Hashimoto)

2018. okt. 4. 12:47
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha elisa teszt, akkor okés. Vírusszámot néznek, az a 0,16 lehet bármilyen más - hétköznapi vírus - is. Nagyon érzékeny teszt, ami álpozitív eredményt adhat (ha mondjuk influenzás vagy), álnegatívat állítólag nagyon ritkán, ezért 100%-os biztonságúnak mondják.


Én is voltam tíz éve ilyenen, nekem sem volt nulla. Még egy doktornővel is elbeszélgettem erről, aki elmondta, hogy a két-három hetes ablakperiódus alatt annyira elszaporodik a HIV-vírus a szervezetben, hogy bőven meghaladja a határértéket. Ekkor mindenképpen meg kell nézni később az antitestes teszttel is.


Úgyhogy nyugi, ha megvolt az ablakperiódus (2-3 hét), nincs mitől tartanod.

2018. okt. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, megnyugodtam! :)
2018. okt. 5. 19:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kell nullának lenni az értéknek, sőt, nem is tud nulla lenni. Ez a fényelnyelőképességet jelenti egy bizonyos reakció után, és mivel vegyszereket használnak, ezért azoknak is van egy alap-adszorbanciájuk (fényelnyelőképességük). A vizsgált mintákkal együtt vizsgálnak biztosan negatív és biztosan pozitív kontrollokat, és a negatív minták alapján határozzák meg a határértéket. A te értéked még csak közelében sincs a határértéknek, ezért biztosan negatív vagy. Persze a 3 hétnek el kellett telnie a gyanus esemény és a vérvétel között, a fertőzés után 3 héttel tudja kimutatni ez a módszer a fertőzést.
2018. okt. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ezt a határértéket hol találtad a Synlab honlapján?
2018. okt. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A határérték mindig más lehet, függ pl. a laboratórium hőmérsékletétől, meg még sok mindentől. Tehát azt nem lehet kijelenteni, hogy HIV teszt esetén 0,25 a határérték. A határértéket a mintával együtt vizsgált negatív kontrollok értékei alapján számolják ki minden egyes futtatásnál külön-külön, lehet, hogy az egyik nap 0,20 ez az érték, a másik nap meg 0,26.
2018. okt. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is!

Ablakperiódus már régen megvolt, így megnyugodtam. :)

A határértékeket pedig itt lehet megtalálni a Synlabnál (de ha beírod a Google-be, hogy Synlab határértékek, akkor is kidobja)

[link]

2018. okt. 7. 15:26
 9/9 anonim válasza:
Köszönöm szépen! ;)
2018. okt. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!