Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az EKG és ECG közötti...

Mi az EKG és ECG közötti különbség?

Figyelt kérdés

2018. okt. 5. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt írták egy okdalon

What’s the Difference Between ECG and EKG?

The fact of the matter is that an ECG and an EKG are the exact same thing. That’s right, the most surprising difference between an ECG and an EKG is that there is no difference at all. Both ECG and EKG stand for electrocardiogram.


So, if an ECG is the same thing as an EKG, then why are there two different abbreviations? It’s actually quite simple—when the word electrocardiogram is translated into the German language, it is spelled Elektro-kardiographie. EKG is just the way some people choose to say ECG based on this translation.


Szóval igazából semmi

2018. okt. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak mert ekgt keszitenek, de csal ecgre vannak modulok inkább. Ahogy néztem az ecg csak szívritmust monitoroz egy savban. Ekgnal három sávnak kéne lenni nem?
2018. okt. 6. 01:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Hogy őszinte legyek,fogalmam sincs :D

Nem értek hozzá :/ Ha magyarul nem találsz semmit,akkor keresgess angolul

2018. okt. 6. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus... Magyarul EKG, mint elektrocardiográfia, angolul ECG, mint electrocardiography. A kettő ugyanaz a vizsgálat, a szív elektromos aktivitását nézik külső elektródák segítségével, a mindennapi rutinban 12 elvezetéssel (tehát 12 soros lesz).
2018. okt. 6. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Semmi különbség nincs. Az egyik magyarul van a másik angolul (bár láttam már angolul is EKG-nek írva), kb. az a különbség ami az alma és apple között.

Amit ísz, hogy "csak szívritmust mér" "Ekgnal három sávnak kéne lenni nem?"

Az attól függ, hogy hány elvezetéses mérési rendszert használnak. A legalapvetőbb 3 elektródos esetben egy göbrét látsz, ritkán használnak 5 elektród, itt több görbe van. Amire te gondolsz, hogy 3 görbe van azt a 12 elvezetésesnél használják, de ott nem csak 3 görbe van, hanem azokon belül is több szakasz, betűjellel meg van jelölve, hogy melyik részen melyik elvezetéseket látod. És ezek különböző írányokból mutatják a szív működését. Erről vannak igen részletes leírások a neten, hogy ezt hogyan kell elhelyezni és értelmezni.

2018. okt. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi már tudom. Az elvezetéseket is. Attól függ melyik módszert használjuk. Vegtagok esetében 4 de abból egy a föld így 3 sab lesz. Mellkas eseteben 6 és itt 6 sab :). És valóban ugyanazt jelenti. Bizonyos modulok megzavartak azert zavarodtam bele. Bár az ekg nem magyar hanem német rövidítés. Köszönöm a válaszokat.
2018. okt. 7. 01:05
 7/7 A kérdező kommentje:
A görbéhez annyit fűznék, ha mást is érdekelne a dolog hogy 3 elvezetés eseteben is 3 görbe kell..egy görbéből nem lehet kiértékelni. Minden elvezetesnek külön kell. :) Amúgy a kérdés igazából azért raktam fel, mert itthon csinálok saját ekgt csak megzavart hogy külön van ecg modul meg ekg is. De akkor ezek szerint csak annyi h az nemet az meg angol.
2018. okt. 7. 01:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!