Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nehezen kapok levegőt mit tegyek?

Nehezen kapok levegőt mit tegyek?

Figyelt kérdés

Voltam vérvételen, a vörösvérsejtszám magasabb a kelleténél. Az orvos azt mondta, hogy oxigén hiányom van.

Megyek majd a haematológiára, mert kaptam beutalót, ott mit fognak csinálni?


Az oxigén hiánytól kapok napról napra nehezebben levegőt?



2018. okt. 8. 23:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!



Ha kicsit több a vörösvérsejt - már pedig a vörösvértestben lévő vashoz kötődik az oxigén - az nem szokott baj lenni. Csak az a baj, ha kevesebb.

Ha oxigén hiányod van, attól fulladhatsz, és valóban, emiatt, a fulladás miatt kompenzálhat úgy a szervezet, hogy több vörösvérsejtet termel. Emiatt van pl a hegymászóknak is több vörösvérsejtük, amíg a hegyen vannak, mert magasabb régiókban ritkább a levegő.


Egyébként az kiderült mitől fulladsz?

Nincs asztmád?

Haematológián a véred vizsgálják, hogy honnan eredhet ez az egész. Mikor mész? Remélem nem hónapok múlva?

Nem szokott gyakori orrvérzésed lenni? Vagy ha lány vagy, akkor túl sok menstruációs vér?

Nincs gyomorfekélyed, vagy olyan gyógyszert nem szedsz, ami csökkenti a vörös vérsejteket?


Nem az oxigén hiánytól nem kapsz levegőt, ez csak akkor áll fent, ha nagyon magas hegytetőn laksz, illetve ha nagyon szennyezett levegőt szívsz. Hanem a nehézlégzésed miatt kompenzál a szervezeted több vörösvérsejttel, hogy több legyen a szervezetedben a vas, ami megkötve az oxigént szállítja a sejtjeidhez.

2018. okt. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsi - most láttam a nicked - bocsi, hogy a menzeszről írtam, már késő van...
2018. okt. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Szokott lenni orrvérzésem.

Gyomorfekélyre én is gondoltam mivel eléggé szokott fájni a hasam pont azon a részen, ahol a gyomorfekély kialakul.


Most októberben fogok menni Heamotológushoz, szerencsére nem kell hónapokat várnom.

2018. okt. 14. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!