Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Így el lehet kapni a tetvességet?

Így el lehet kapni a tetvességet?

Figyelt kérdés

Az évfolyamombam az egyik lány tetves. Egy öltözőben öltözik az iskolába az összes lány. Én nem ültem mellé de a barátnőm igen. Ennyitől el lehet kapni a tetveket?

És ha valaki tetves lesz le kell vágatni a haját?

A válaszokat előre is köszönöm.



2018. okt. 20. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

A tetű csak mászni tud, ugrani nem, így össze kell érnie a testrészeknek/ruháknak ahhoz, hogy át tudjon kerülni egyik emberről a másikra.

Általában le kell vágatni, mert különben lehetetlenség kiirtani.

2018. okt. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell levágni a haját. Sajnos a tetvességet egy sima buszon utazás közben is ellehet kapni. Ha a barátnőd megfertőződött akkor te is elkaphatod. Gyógyszertárban kapható rá oldat, amivel le kell kezelni. A serkéket utána érdemes lehúzogatni vagy nagyon sűrű fogú fésűvel átfésülni a hajat. Hetente ellenőriztessétek otthon a hajatokat.
2018. okt. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Dehogy kell levágatni. Ha így lenne, állandóan egy rakás kopasz vagy tüsi hajú ember szaladgálna az utcákon...

Viszont amíg kikezelik, nem szabad közösségbe menni, ez pár nap. Az igaz, hogy többnyire közvetlen érintkezéssel terjed, pl. egymás mellé rakott kabát, sapka, vagy ha csak összedugjátok a fejeteket, amikor sutyorogtok valamiről...

De olyan is lehet, hogy valami miatt leesik a fejről/hajból, aztán átmászik az első ott letelepedő áldozatra...

Sőt, védőnőtől tudom, hogy uszoda vizében is sokáig elél, ott is meg lehet fertőződni.

2018. okt. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát, akkor nálunk mindenki hlye volt az iskolában, amikor mindenki rövid hajú lett... Mert hetekig nem bírtuk kiírtani, cserébe véresre vakarta mindenki.
2018. okt. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. okt. 20. 19:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet kapni tetvesség megelőző sampont, müllerben láttam azt hiszem
2018. okt. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez az:

[link]

Ezek szerint máshol is van

2018. okt. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#4.:


Ha az első egy-két gyerek nem maradt otthon, és így megfertőzte az egész közösséget, meg utána se maradtatok otthon, akkor nem csoda, hogy nem bírtátok kiirtani... Lehet, hogy ezért ajánlották a rövidre vágatást, nem tudom.

De mivel pedagógus vagyok, láttam már tetves gyereket meg kollégát is. Egyikük sem vágatott hajat. Az egyik suliban, ahol a gyerek volt, ahogy megtudtuk, a védőnő az összes gyereket megnézte, több százas létszámot. A másik suliban viszont baromi hanyagok voltak minden területen, szégyen az az iskola úgy, ahogy van. - A kolléga otthon maradt egy hétig, de az senkinek nem jutott eszébe, hogy talán meg kéne nézni legalább azokat a gyerekeket, akikkel egész nap együtt volt, azaz a saját csoportját. Nem tudom, mi lett utána, mert a sok idiótaság miatt eljöttem onnan.

2018. okt. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!