Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hová forduljon az, aki akkor...

Hová forduljon az, aki akkor lesz tartósan beteg amikor éppen nincs munkahelye? (Egyenlőre elméleti kérdés)

Figyelt kérdés
Rólam van szó.Jelenleg nincs munkahelyem. Próbaidő alatt jöttem el....(ezt nem akarom részletezni). Beteg lettem. Lehet nem is olyan kicsi a baj, de ez majd november közepén derül ki, akkor mehetek részletesebb kivizsgálásra. Mi lesz ha kedvezőtlen diagnózis születik. Munkahely alapú társadalomban élünk, ha valaki beteg akkor kap táppénzt ha m.helye van.
2018. okt. 29. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is villámgyorsan jelentkezz be a munkanélkülibe. Ha megvan a megfelelő időd (ha jól emlékszem, az elmúlt 3 év alatt legalább 365 nap biztosított státusz), akkor 3 hónapig kaphatsz ellátást. Nem sok, de a semminél több.


A másik, amit nem tudok pontosan, hogy működik, de olvastam róla, hogy méltányossági alapon lehet kérvényezni, hogy kapjon ellátást valaki, még ha amúgy nem is lenne jogosult rá. Ez is bizonyára csekély összeg, de meg kell próbálni.

2018. okt. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Munkanélküli most nem lehetek. 6 évig voltam egy m.helyen. Ezután lettem m.nélküli. Most elhelyezkedtem, de valami rosszul sült el és eljöttem próbaidő alatt.
2018. okt. 29. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!