Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Halálra lehet fagyni egy...

Halálra lehet fagyni egy ilyen házban?

Figyelt kérdés
Egyszer voltam vendégségben éjszakára, egy viszonylag régi építésű házban ahol fával tüzeltek. Na már most, estére jól befűtöttek, kb pólóban lehetett lenni a szobába, olyan jó meleg volt. Aztán ugye lefeküdt este mindenki, leégett a fa reggelre, és olyan rohadt hideg volt bent hogy a sz*r majdnem belém fagyott. Aztán mikor felébredtek reggel nyilván akkor rakták meg újra. Nem kockázatos ez esetleg nagyon hideg téli napokon hogy éjszaka halálra fagyhatnak?
2018. nov. 4. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sok millióan élik így az életüket. Sok helyen nincs gáz, nincs 22 fokra beállítva a termosztát, nincs távhő, mégsem fagynak meg.
2018. nov. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Haha, hozzá vagy szokva a jóhoz. :D Az a rohadt hideg is kb. 16 fok lehetett. Dunyha alatt pedig nem igazán tudsz megfagyni ilyen hőmérséklet mellett.
2018. nov. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, még a legrosszabb hőszigetelésű ház sem hűl át olyan gyorsan (Magyarországon, persze Szibériában keményebb a tél). Ha nem vagy hozzászokva, akkor már 17 fokban is úgy érzed, hogy belédfagy a sz*r. Egészséges, jóllakott, paplan alatt vagy hálózsákban alvó ember akkor sem fagy meg éjszaka, ha mellette a pohár víznek befagy a teteje. De persze megfázni lehet, vagy pl. a veséd megfázhat, ha nem tűröd be a pizsomát stb. De a baldachin se hülyeség, behúzod a függönyt, és beleheled magadnak azt a kis térrészt.
2018. nov. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor gyerek voltam, nálunk télen reggelre rendszeresen befagyott a víz a kancsóban, de megfagyni így nem lehet - egyszerüen betakarózik az ember és meg van oldva a probléma.
2018. nov. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 évig laktam ilyen fűtésű családi házban. Reggelre 16-18 fokra hűlt le a lakás,amit mi egy kicsit éreztünk csak hidegnek. Most panelban lakom, ahol állandó 24-26 fok van. Ha haza látogatok, már én is úgy érzem, megfagyok. De nem, nem lehet halálra fagyni ilyen házban.
2018. nov. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szolovjov ***** válasza:
100%
Ismerősömék papírvékony falú tégla házában reggel látszott a lehellet. Anyám gyerekkorában meg szintén kisméretű téglából épült szolgálati lakásban élt. Hiába rakták meg lefekvés előtt a cserép kályhát, volt hogy a szekrény tetején a bor megfagyott. Pedig az alkohol miatt az nem 0 fokon fagy meg.
2018. nov. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk cserépkályha volt a nappaliban, a többi szobában csak hősugárzó, amit nem lehetett sokat használni. Az ablakom befagyott, amikor megpróbaltam kinyitni akkor az egyik üveg betört (szerencsére dupla üvegű volt) és kicsit nyitott állapotban megakadt. Úgy volt egész télén, tőle 30cm -re volt az ágyam. 3 takaróval aludtam és nyilván fáztam de közel sem voltam a megfagyáshoz. Inkább akkor van baj, ha egy idős embernek nincs tüzelője vagy ha a fizikai állapota miatt nem bír rendesen befűteni
2018. nov. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Halálra azért nem, inkább csak kényelmetlen.
2018. nov. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Én ilyesmiben lakom, csak egy matracom van a földön, nincs ágyam, a matracon egy hálózsákban alszom, vastag pizsiben és zokniban(de csak télen, ilyenkor még elég a rövidpizsi és a pléd, nyáron meg pléd sem kell).

Mondjuk én utálom a meleget, amikor anyukámékhoz megyek látogatóba és a központi fűtés miatt éjjel 25 fok van én egész éjjelre nyitva hagyom az ablakot(az én szobámban), mert nem bírok aludni.

De én már megszoktam, télen hideg van, nyáron meg meleg.

Én még gázpalackokat cserélgetek a tűzhelyhez, áram nélküli zsinórhúzogatós kis lámpám van, a kutyám egy falusi keverék házőrző, a cicáknak frissen fejt tejet adok, a tyúkok kicsi faajtóval zárható téglaólban laknak és reggel 5-kor kelek az állatokhoz. Kézikaszával vágom a füvet télre az állatoknak, magam darálom a búzát és a kukoricát a jószágnak, hírből se ismerem a kész kajákat, se embernek se kutyának, magam főzök abból, amim van, magam termelek, cserélgetek a közeli falukban.

2018. nov. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is van vegyes kazán (is). Sokszor fával fűtünk, mert jóval melegebb van tőle, mint a gázzal. Főleg hétvégén, mikor van idő vele foglalkozni. Hétközben megy a gáz. Ha egész nap tüzelek és éjszaka is megrakom, kemény mínuszok esetén se hűl reggelre 20-21 fok alá a ház. Pedig majdnem 40 éves, régi nyílászárós, szigetelés nélküli házról van szó. Több napig kellene fűtés nélkül lenni, hogy tényleg hideg, 16-17 fok legyen és még abban sem fagysz meg. Illetve még olyan háznál tudom elképzelni, hogy így lehűl, mit nem használnak állandóan. Pl nyaraló, hétvégi ház. Aminél hiába fűtenek be, mivel át vannak hűlve a falak, fűtés nélkül nagyon hamar visszahűl.
2018. nov. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!