Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Műtét utáni láz mitől lehet,...

Műtét utáni láz mitől lehet, mikor vegyük komolyan?

Figyelt kérdés
Édesapámat hasfali sérvvél műtötték, utána egy héttel nagyon belázasodott, rosszul lett. Ez ment napokig, ma jobb azért de a láz néha felmegy. Felhívtam az orvost azt mondta valószínűleg elkapott valamit, mivel 1 hét telt el a műtét után. De azért aggódom mert naponta belázasodik, 39-ig felmegy a láza, ráadásul el kellett volna nekünk is kapni ezt a “vírust”. 60 éves, gondolom ilyenkor már nem könnyű a szervezetnek dolgoznia. Valaki hasonlóban volt tapasztalata? Mennyire kell foglalkozni ezzel?

2018. nov. 5. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a helyedben megkérdeznék más orvost is.... háziorvost pl.


seb körül nem vörös? nem melegebb?


"Műtét utáni láz: elsősorban sebfertőzésre kell gondolnunk. A seb vörössége és fájdalmassága utalhat erre. Ha a folyamat beolvad, akkor a seb terület elődomborodik, és a beteg lüktető fájdalmat érez. Ilyenkor a tályogot fel kell tárni, bakteorológiai vizsgálatra mintát küldeni. Célzott antibiotikumos terápia szükséges. Ha a láz okát nem találjuk, akkor tüdőgyulladásra, húgyúti fertőzésre, szepszisre kell gondolni. Feladat a kiváltó ok megszüntetése és a lázcsillapítás."

2018. nov. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kell foglalkozni foleg a mutet utan rendben van a seb? Irtad hogy fertozes kap antibiotikumot ? Jobb lenne szerintem ha megnezetned egy masik orvossal is ha ő nem akar foglalkozni vele 39 fokos laz nem gyerekjatek igyon sokat es holnap keressetek fel egy orvost.
2018. nov. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem írtam még a pulzust és a légzésszámot...


Ha a pulzus 90 feletti akkor baj van, ha sürün veszi a levegőt akkor is baj van.

2018. nov. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen vöröses a seb, pulzust nem tudok, nincs mérő. Akkor visszaviszem a dokihoz mert ez nem jó :( Köszönöm, a segítséget!
2018. nov. 6. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!