Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rászoktam a hánytatásra. Nem...

Rászoktam a hánytatásra. Nem birom abba hagyni. Mit tehetnék? Attól tartok hogy anorexiás leszek. De ezzel a gondolattal sem birom abbahagyni a hánytatást.

Figyelt kérdés
2010. jún. 27. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Írogass ki kérdéseket. Legalább addig sem hánytatod magad.
2010. jún. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha hanytatod magad azt ugy hivjak, hogy bulimia. Az anorexia az, ha nem eszel.

A bulimiatol kisebesedik a torkod egy ido utan, es nagyon fog fajni. en is megjartam, szar volt, szoval hagyd abba es ne kifogasolj. keress ra, google a baratunk.

2010. jún. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Cass90 válasza:
100%

Ha hánytatod magad bulimiás lehetsz... ha anorexiás valaki a kcal bevitelt csökkenti, ezáltal ugyebár a súlya csökken, míg előbbinél nem feltétlen, így azt nehezebb észrevenni. Igaz a kettő kevert formája is gyakran előfordul, ha elszakad a cérna és a koplalás után többet eszik az illető vagy pusztán a kevés kajától is bűntudata van és meg akar tőle szabadulni...


Ne edd tele magad - általában azt mondják, hogy ha még bírnál enni (de előtte azért normálisan ettél)akkor kell abbahagyni, nem pedig ha már érzed, hogy feszül a gyomrod... a szervezeted ugyanis később érékeli a jóllakottságot,úgy 20-30 perccel (azt hiszem).


Tehát egyél lassan, rágd meg jól a falatot és ha lehet evés előtt, ill. után fél órával igyál, ne közben.


És persze minél előbb próbálj leszokni a hányásról - a gyomorsav szétmarja a fogzománcot, kisebesedik a torkod egy idő után és még ki tudja milyen szövődményei lesznek.

Tehát, mint a legtöbb esetben a megelőzésen van a hangsúly.


Ha akkor is hánytatod magad amikor nem túlevésről van szó - akkor már az anorexia veszélye is fenn áll. Mindkettő veszélyes - ha egyedül nem megy a leszokás kérj segítséget, támogatást - de neked kell akarnod, hogy egészséges maradj és ne tedd tönkre magad.

2010. jún. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Miért hánytatod magad? Mi az oka? Mi az hogy csak úgy rászoktál és nem bírod abba hagyni? Hogyan hánytatod magad?

tudom ezeke egyike sem válasz a problémádra, de kíváncsi vagyok.nagyon.

2011. márc. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!