Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hova, milyen intézményhez...

Hova, milyen intézményhez lehet ilyen esetben fordulni?

Figyelt kérdés
Lelki problémával küzdök régóta, amit úgy érzem, hogy már se egyedül se családdal vagy barátokkal nem tudok megoldani. Szeretnék befeküdni pár napra valahova, ahol tudok szakemberrel beszélni, szóval nem csak ilyen heti pár órás beszélgetèst pszichológussal. A kórházakban csak pszichiátriai osztályt találtam, de az úgy érzem kicsit erős lenne. Van ilyenre lehetőség valahol?
2018. dec. 19. 11:33
 1/1 Duenna ***** válasza:

Van magánpszichológus, de ott elég borsos árat kell fizetni egy óra terápiáért, viszont azt akkor veszed igénybe, amikor te akarod, és úgy, ahogy te szeretnéd. Ha egy beszélgetésre, tanácsadásra, problémák feldolgozásának segítségére akarod, akkor a magánpszichológust tudnám ajánlani. Intézménybe befeküdni csak pszichológiai kivizsgálás után javasolják, akkor, amikor gyógyszeres kezelést is alkalmaznak. Magyarul: gyógyszerekkel lenyugtatóznak, aztán aludj sokat és sokáig, a problémáid meg majd vagy megoldódnak maguktól, vagy esetleg mégsem. Akkor kezdd elölről.


Én szívem szerint azt ajánlanám, hogy iratkozz be egy meditációs tanfolyamra, ahol megtanulsz meditálni, és meditálás közben fel tudod dolgozni a problémáidat, és megoldásokat is tudsz találni azokra. Ez sokkal hasznosabb, mert mindig kéznél van a meditáció, és abban a problémák megoldásának a kulcsa is. Mindez gyógyszerek és pszicoterápiás órák nélkül. A Youube-n találhatsz vezetett 20-30 perces meditációkat, ami betekintést ad, hogy miről van szó. A rendszeres meditálók sokkal hamarabb és sokkal könnyebben találják meg a belső lelki békéjüket, és a harmóniát, az életüket is könnyebben vezetik az élet forgatagában, mert a megoldások meditációk közben érkeznek, ha rájuk kérdezel, hogy hogyan tudom megoldani ezt vagy azt, ami jelenleg problémát okoz nekem.


Te döntsd el, melyik megoldást választod.

2018. dec. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!