Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Visszeres lábbal cellulit-fogy...

Visszeres lábbal cellulit-fogyasztó masszázs?

Figyelt kérdés
Kb 15kg feleslegtől szeretnék megszabadulni cellulit-fogyasztó masszázzsal és lúgosító diétával, de a lábam dudoros, visszeres. A masszőr szerint trombózist idézhet elő, ha megnyitja a pangó vér útját, mert az lerakódott darabokat sodorhat magával. Hogyan tudnám végigcsinálni mégis az 5 hetes kúrát úgy, hogy ne kapjak trombózist. Ha ez idő alatt vérhigítót szednék elkerülhetném?
2010. jún. 28. 06:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne kockáztass! A fogyasztó masszázs erőteljes masszirozás, és ez a visszereknek biztos, hogy nem tesz jót. Azonkivül fájdalmas is.
2010. jún. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gyógymasszőr és cellulitmasszőr is vagyok.


A masszőrödnek igaza van, és áldjad a jó sorsodat, hogy egy szakértőhöz kerültél, nem egy gyorstalpalós kóklerhez. A visszereket masszírozásnál ki kell kerülni, a nagyon visszeres lábat pedig egyáltalán nem szabad masszírozni.


A vérhigító egyrészt nem játékszer, addig örülj, amíg nem kell szedned, másrészt pedig önmagában is kizáró oka mindenféle masszázsnak (belső bevérzések keletkezhetnek, amibe akár bele is halhatsz), tehát csöbörből vödörbe kerülnél.


Sajnos a te lábadat nem lehet masszírozni, törődj bele ebbe, és keress más utat a fogyáshoz. A narancsbőr meg sokkal kisebb probléma, mint a trombózis vagy a halál.

2010. jún. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy a visszereknek hosszú távon jót tenne, mert újból megindulna benne rendesen a keringés, de a kúra ideje alatt veszélyes. Erre keresek megoldást, hisz nem akarok rosszat csinálni. A hasamon már kipróbáltuk, ott van a legtöbb felesleg. Nem fájdalmas a masszázs.
2010. jún. 28. 08:50
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, örülök, hogy egy masszőr válaszol. Igen, pont ezért tettem fel a kérdést, mert nem tudom, hogy nem árt-e a vérhigító.

Még egy kérdésem lenne hozzád, ha a lábamat kihagyjuk, a többi részt, csípő, has, kar azt szerinted lehet? És a tekercselés utána, ha abból is kimarad a láb?

2010. jún. 28. 08:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Megint én:

A többi testrészt nyugodtan lehet masszírozni, HA egyéb kontraindikáció nem áll fenn, ezeket a masszőröd kell, hogy tudja. A fájdalom a cellulitmasszázs során a köpölyözésnél szokott jelentkezni, de ha neked nincsen, akkor szerencsés vagy.

2010. jún. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, hálás vagyok, hogy írtál. Akkor a többi testrészemen megcsináljuk, a lábam meg kimarad. Orvosi felügyelet mellett csinálom ezt is mindenképpen, csak pont holnap kezdek a háziorvosomat meg pont a héten helyettesíti egy khmm másik "orvos".
2010. jún. 28. 15:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves gyógymasszőr intermitálni még lehet a lábat, visszér esetén.
2012. jan. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ebben igazad van, de az intermittálás a cellulitmasszázsnak csak egy része, önmagában édeskevés lesz.
2012. jan. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
önmagában igaz, hogy kevés.De csak ez végezhető el a visszeres láb miatt.
2012. jan. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!