Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kövérek tényleg kevésbé fáznak?

A kövérek tényleg kevésbé fáznak?

Figyelt kérdés
Unokatesóm kissé kövér lány, és míg én majd megfagyok, ő télen se fázik kabát nélkül, sőt egy csomószor csak egy rövidujjú póló van rajta, 10-15 fokban pedig már rövidnadrágot vesz. Lehet azért nem fázik, mert kövér?

2018. dec. 28. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a zsír szigetel valamennyire. Amíg kövér voltam, megsültem nyáron, miután lefogytam, nagyon jól viselem, télen viszont 3-4 réteg ruha kell.
2018. dec. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A zsír hőszigetel.
2018. dec. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én közel 130 kilo vagyok,és 2 hete amikor volt az a -5 fok a kaksi is belémfagyott..Voltam 90 kilo,akkor is fagyos voltam,amikor 100 körül ugyanúgy.Tehát részemről én nem tapasztalom,hogy bármilyen pozitívuma lenne a hideg ellen.Viszont a meleget birom,simán melóztam kinn kánikulában a földeken,fizikai munka egész nap,feladogattam 1000 darab kisbálát egy nap a pótkocsira,és még izzadni sem izzadtam jobban mint az átlag alkatúak.Bár az is igaz hogy én alapból nehéz vagyok,és testes,paraszt gyerek,olyen Fekete Laci forma fószer vagyok.
2018. dec. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Kevésbé fáznak. Cserébe nyáron vagy terhelésre sokkal hamarabb és intenzívebben izzadnak. És ez sokkal rosszabb, mert ez ellen nem lehet védekezni, a hideg ellen igen.
2018. dec. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, ha majd legközelebb fázol, kérdező, akkor szerezz egy zsák tápot, ami 30 kg, vagy egy erős hátizsákot 20 db másfél literes palack vízzel, és mindenhová úgy menj, hogy ezek valamelyikét a hátadra veszed. Majd meglátod, hogy még meg is izzadsz. :)

De amúgy komolyan, jól írják, hogy a zsír szigetel. Ezért is van a tengeri emlősök bőre alatt olyan vastag zsírréteg. Embernél persze van olyan, hogy a bőre alatt kevesebb van, hanem inkább a hasában, belső szerveire nőve van sok, akkor gyengébb a hőszigetelő hatás. Olyan is van, hogy valakinek öröklötten gyengébb a vérkeringése, és az ilyennek hideg helyen akkor is gyorsan fázni kezd a keze-lába, ha kövér amúgy.

2018. dec. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Hülyeség. Eléggé nagy darab vagyok, viszont nagyon fázós is.
2018. dec. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Igazából nem konkrétan.

A zsír hőszigetelő ez így van.

De a bőr van kívül, az érzékeny lényegében ha abban van zsír akkor igen kevésbé fazos az illető

2018. dec. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!