Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha ülő...

Miért van az, hogy ha ülő vagy fekvő helyzetből hirtelen felállok, elszédülök?

Figyelt kérdés
Valami hiánybetegség lenne? Vagy komolyabb gondra is utalhat? Eléggé ijesztő, van, amikor csak elszédülök, de olyan is szokott lenni, hogy legalább egy percig kapaszkodnom kell valamibe, nehogy összeessek, nagyon szédülök és minden elsötétül.
2010. jún. 28. 18:51
 1/5 A kérdező kommentje:
ja elfelejtettem odaírni, hogy 15 éves vagyok és lány.
2010. jún. 28. 18:53
 2/5 anonim ***** válasza:
Leesik a vérnyomásod. Sok embernek van ilyen, önmagában nem kóros. Kelj fel óvatosan.
2010. jún. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmi gond, ez természetes.
2010. jún. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Kamaszkorban és utána ez teljesen normális. Megpróbálom elmagyarázni: Hirtelen megnősz, és a tested azt "hiszi", hogy még kisebb vagy, tehát nem szokott hozzá a magasságodhoz. Ha belegondolsz, megérted, hogy ülő helyzetben kisebb teljesítménnyel kell pumpálnia a szívednek, képzeld el azt, hogy egy nagyobb teljesítményű pisztoly magasabbra lő, mint egy kisebb. Tehát ha hirtelen felállsz, a Sinus-csomódnak alkalmazkodnia kell hozzá, és mivel "azt hiszi" (természetesen nem hisz semmit, csak így könnyű megérteni), hogy kisebb vagy, ezért nem növeli sokkal a vérnyomásod. Így nem jut elég vér az agyadba és elhomályosodik a kép, szédülsz stb.

Minden rendbe fog jönni, ha hozzászokik a szervezeted.

Jobbulást:

Dav

2010. jún. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Megnyugodtam.
2010. jún. 28. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!