Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fejfájással mit lehet kezdeni...

Fejfájással mit lehet kezdeni ha a koponya MRI negatív?

Figyelt kérdés
Van értelme további vizsgálatoknak vagy ha az MR nem mutat semmit akkor így jártam?
2019. jan. 11. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekel, nálam is minden negatív volt, szóta is folyamatos a fejfájás, csak az intenzítás az elviselhető és a kidobom a taccsot erejű közt változik
2019. jan. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Ennek okozója lehet a magas,vagy a túl alacsony vérnyomás.

De a szem is okozhatja ,és cukorbetegség is .

2019. jan. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Laboreredményeid rendben vannak? Iszol eleget?

Én nekem augusztus óta fáj, december közepén voltam neurológusnál, aki végül azt mondta, hogy stresszelek, emiatt fáj. Mert elvileg ilyenkor valahogy befeszíted a nyakizmaid, és ez okozza a fejfájást. Kaptam egy nagyon gyenge nyugtató (2 hónapig kell szednem), mert a doki azt mondta egy idő után a szervezet megszokja ezt a feszített állapotot, és hiába vagy nyugodt, ugyanúgy feszíted a nyakad. Egyébként én a nyugtató mellett járok masszőrhöz, nekem az is segít.

Lehet érdemes lenne neked is lelki irányban tapogatóznod :)

(#1-es a hányingerből ítélve lehet migréned van.)

2019. jan. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A látásom egyre romlik, nagyon rosszra gondoltam, nekem is hasogat, de mégis negatív szerencsére.


Bár cseszhetem, így nem fog elmúlni. De akkor érdemes visszamenni az orvoshoz vagy ők is szét fogják tárni a karjukat?

2019. jan. 11. 19:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Én csak laikusként tudom, hogy a fejfájásnak sok oka lehet, de a lényeg a fájdalom csökkentése ill. megszüntetése. Most már annyit egyértelműen tudok, hogy az életkor előre haladtával ritkábban jelentkezik, talán az érelmeszesedés miatt megszűnik egyes agyi erek túlzott kitágulási képessége, korábban apám elmondásából hallottam, hogy idős korára szinte teljesen elmaradtak a fejfájásai, ma már én is egyértelműen tapasztalom. Fiatal koromban a vizsgák után jelentkező fejfájás fájdalomcsillapítóra jól reagált. Később az időjárási frontok kerültek előtérbe és ez a mai napig érvényes. Mindenesetre tapasztalatom szerint a koffein, tein (kávé, tea) jó hatású, de akár az értágító szénsavas italok is jók lehetnek.
2019. jan. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Párom lassan 5 hónapja folyamatos fejfájással él. Mivel kórházban dolgozok már kb mindent kivizsgáltattam. ( kontrasztos ct,fogászat, szemészet, laborok, vérnyomás, neurológus). Mindene negativ lett. Majd kezdett a nyaka is fájdogálni így egy nyaki gerinc MR t is kérettem. Dg. 3 nyaki sérv.. most tartunk itt. Köv.lépés idegsebész és csak remélem, hogy még visszafordítható vagy legalább is konzervatív kezeléssel megoldható. De a fejfájás oka így legalább tisztázódott. Kérdező.. amiket felsoroltam azokat ajánlatos mindet megnézetni. Szemészettel kezdeném, a.látásromlásod miatt. Ha minden negatív, akkor lehet a stresszre fogni..de előbb minden szervi okot ki kell zárni. Szóval menj csak vissza a dokihoz és nyúzzad, hogy vizsgáljon ki alaposan!
2019. jan. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"De akkor érdemes visszamenni az orvoshoz vagy ők is szét fogják tárni a karjukat?"

Az orvos dolga kiértékelni az MRI eredményét, és dönteni a továbbiakról. Nyilván.

2019. jan. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Beutalóval felkereshetsz egy fejfájás ambulanciát is, de először a szemészeten vizsgáltassad meg a szemed és csináltass új szemüveget és ha az után is fáj a fejed és mást se találnak akkor menj szerintem egy ilyen ambulanciára, bár esetleg fel hívhatod őket és megérdeklődheted, hogy első körben ők milyen kivizsgálást ajanlanak még.
2019. jan. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fejfájásambulancián ugyanazokat a vizsgálatokat elvégeztetik, amit egy mezei neurológus is eltud, aztán tömnek gyógyszerekkel. Mindenki akinek van a tarsolyában egy rakat negatív lelet gondolkodjon el, van-e pszichés problémája. 8 évig hárítottam, majd elmentem egy pszichiáterhez és kibeszéltük az általam semminek titulált gondjaimat és 6 ülés után elmúlt a napi szintű 8 évig tartó fejfájásom.
2019. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!