Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véletlenül bent maradt varrato...

Véletlenül bent maradt varratot el tudok távolítani házilag?

Figyelt kérdés
Több, mint egy hete volt varratszedés egy sebről a hátamon, és észrevettem, hogy valami cérnaszerűség (annál kicsit masszívabb anyagból) kiáll a sebből, és mivel kihúzni nem sikerül, gondolom, a bőröm alatt még ott van egy nagyobb része is. Itthon valahogy ki tudom varázsolni? A sebészetre csak sokára kaptam időpontot, pedig mondtam, hogy mi a gond. :(
2019. jan. 26. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Majd kiesik magától. A varratok, amik mélyebben vannak, sokszor nem tudja sebész sem kiszedni. A varral együtt leesik majd.
2019. jan. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is magam szedtem ki, mert a sebészeten már időpontot sem adtak. Azt mondták várólistára tesznek és ha letelik a várólista akkor kaphatok hetek múlva időpontot. Kiszedtem, de utólag kiderült hogy nem tudtam mindent kiszedni, 4 hónappal később a testem kilökte magából.
2019. jan. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Második, Te hogy tudtad magadnak kiszedni? Én bárhogy húzom, nem jön ki, csak fájni kezd és bevörösödik.


Attól félek, hogy a bőr alatt hagyott varrat miatt csúnyábban fog gyógyulni a seb, esetleg keloidos lesz (sajnos előfordult már nálam). :(

2019. jan. 26. 12:37
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben nem tépkedném a varratokat, pláne, ha nem is mozdul kifelé. Addig rángatod, amíg feltéped vele a bőrödet is, vagy beleszakad a vége, begyullad, betokosodik, akármi.

Ha mondtad, mi a gond, és azt mondták, hogy ráér, akkor várj vele türelmesen. Úgysem látja senki a hátadat addig.

Ha meg nem akarsz várni, akkor elmész a háziorvosodhoz és kisírsz tőle egy sürgősségi beutalót. De ha profi, még akár ő is kiszedheti.

Vagy kinyitod a pénztárcádat és kérsz időpontot magánba.

Sok megoldás létezik, de hogy rángatod meg cibálod amíg be nem vörösödik meg bedagad, az pont nem a legcélszerűbb.

2019. jan. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne csináld meg magadnak. Nekem 2 hete volt varratszedésem, és bar mindenhol azt olvastam, hogy semmiség az egész , nekem úgy forrt össze bőr, hogy behúzta maga ala a cérnat. A dokinak kicsit bele kellett vágni a bőrbe , hogy ki tudja szedni nem volt kellemes. Szerintem is orvos, főleg hogy a hatadon van, hozza sem félsz rendesen.
2019. jan. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!