Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Koponya angio MRI képemen...

Koponya angio MRI képemen olyat láttam mintha az egyik érben szűkület lenne, ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés

Benyilaztam a képen mit kell nézni. Két külön képen is látszik:

[link]


[link]


2019. jan. 28. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha agysebész vagy, akkor tudod, hogy mit látsz, ne tőlünk kérdezd.

Ha meg nem vagy agysebész, akkor bízd az orvosokra, hogy értelmezzék, mit ábrázolnak a képek.

2019. jan. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég valószínűtlen, hogy szűkület. Az orvos mit mondott?
2019. jan. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Semmit, lelet szerint negatív.

De már néztek be nekem 1 centis cisztát is amit szintén láttam a képen...

2019. jan. 28. 21:39
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, hogy itt orvosok nézik az oldalt. Nézesd meg szakemberrel!
2019. jan. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Akkor nézesd meg egy másik orvossal is, magadat ne diagnosztizáld. Vagy vegyél orvosi szakkönyveket, és próbálj az abban lévő képek alapján rájönni, érszűkület-e.
2019. jan. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
75%

Az nem szűkület egyáltalán, előtte is, utána is teljesen jól telődik, ez simán látszik a képen. Éppen olyan helyzetben van, hogy így látszik.

Ebből nem látom, hogy kontrasztanyagos-e vagy kivonásos szekvencia, de ugye azt tudd, hogy egy MRI felvételt így nem lehet és nem is szabad értékelni. Mindig az összes képet meg kell nézni folyamatában.

2019. jan. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel, ami a bejelöltéseket illeti, nagy valószínűséggel nem elváltozások, hanem valszeg vagy műtermék miatt látszik így, vagy a MIP sajátosságai miatt.


Ugyanis ez a kép egy TOF angiográfiának a képe minden valószínűség szerint, annak is egy rekonstruált változata, egy Maximum Intensity Projectionnel (MIP) készült kép. Amit erről tudni kell, hogy ezen képek alapján az orvosok is inkább csak a gyanút vetik fel, de NEM ez alapján mondják a diagnózist, hanem sokkal inkább a munkaképek alapján, azaz a nyers mérés alapján, nem pedig a rekonstruált alapján. A MIP nagyon jó arra, hogy gyorsan áttekintsd az ereket, hogy van-e rajta valami szembeötlő, de kis erek szűkületét nem ezen fogod tudod megítélni valószínűleg. Valószínűleg azon a tájékon ahol ezeket találtad vannak valamilyen ehhez hasonló ( [link] képek, azok a munkaképek.


Ha még mindig bizonytalan vagy, akkor persze másodvéleményeztethed a leletet, elviheted másik neuoradiológushoz, hogy nézze át a képeket és mondjon róla véleményt

2019. jan. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

így helyes a link:


[link]

2019. jan. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos igen bizonytalan vagyok mert nagyon, egyre jobban fáj és mint írtam centis dolgokat is benéznek.


Ezekszerint az a legtutibb hogyha csináltatok mégegy ilyen felvételt ( másodleletezés majdnem annyi mint egy új felvétel) és aztán ha ott is pont ugyanaz akkor már valszeg nem műtermék lesz.

2019. jan. 29. 13:48
 10/11 A kérdező kommentje:
Kontraszt nélküli a felvétel.
2019. jan. 29. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!