Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy hogy nem emlékszem arra,...

Hogy hogy nem emlékszem arra, hogy betoltak a műtőbe?

Figyelt kérdés
Kb.3 és fél éve műtötték az ujjamat 2szer. Az első műtétnél emlékszem mimdenre: arra hogy tolnak a műtőbe, hogy átmászok a műtőasztalra, hogy beadják az infúziót és az altatót, de a második műtetből semmire sem emlékszem csak halványan arra, hogy jönnek értem és tolnak be de másra nem arra se hogy beérek a műtőbe és utána se semmire csak arra amikor vége lett és felébredtem. Nem tudom mitől lehet ez, pedig mindkét műtét előtt ugyanazt a nyugtatót adták be. Amikor felébredtem akkor sem emlékeztem a történtekre, és azóta se. Mitől lehet ez hogy az elsőre tisztán emlékszem a másodikra pedig semmennyire?
2019. márc. 9. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Helyzettől függ, hogy a premedikációtól (attól az altató tablettától, amit a műtét előtt, még az osztályon adnak be előkészítésre, hogy ne félj a műtéttől) bealszol-e vagy sem. Ha szép nyugodtan fekszel a műtét előtt miután bevetted a premedet, akkor általában bealtat gyorsan.


Egyébként az aneszteziológus orvostól függ, hogy milyen és mennyi premedikációt ír elő neked a műtét előtt.

2019. márc. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De akkor azt nem értem,hogy hogyan másztam át a műtőasztalra, ha aludtam?
2019. márc. 9. 23:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért mert a műtétet teljes valóságban átéled, de a kábítás csak az emlékekre hat. Tehát nem emlékszel a fájdalmakra stb és ezért nem fáj. Ez egy örök dilemma az érzéstelenítésben.
2019. márc. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem átmásztál,hanem a műtős fiúk át tettek .

Ott semmi nincs a betegre bízva .

2019. márc. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De az elsőnél át kellett másznom
2019. márc. 10. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!