Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Depresszió miatt ételfüggőség?

Depresszió miatt ételfüggőség?

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok évek óta, mert nagyon nehéz volt a gyerekkorom, mindkét szülőmmel sérült a kapcsolatom. Mióta felnőttem az étel egy érzelmi szerepet tölt be a számomra. Évekkel ezelőtt ért egy hatalmas stresszhatás, ezért anorexiás lettem. Abban leltem örömömet, hogy éheztetem magamat és szemmel kisérem ahogy fogyok el. Csak persze most fordult a kocka és állandóan eszek, és csak hizok, mert a kajálás a megszállotságom. Szó szerint úgy használom az ételt, mint a drogot, már teljesen megfeledkeztem, hogy kéne normálisan táplálkozni, a testem jelzéseire nem hallgatok. És szervezhetek programokat, hiába járok rendesen suliba és normálisan tanulok, mégis egyedül érzem magam és semmi nem tölt fel örömmel. Nincsenek közeli barátaim. A szüleimmel is csak nagyon ritkán mozdulok ki. Semmi nem vidit fel csak a kaja.

2019. márc. 18. 20:58
 1/1 anonim válasza:
49%
Én is nagyon sokáig küzködtem ugyanezzel a problémával. Nekem az segített hogy találtam valamit, ami nagyon fontos nekem, amiért szívesen küzdök, amiben szeretnék eredményeket elérni. Fontos hogy legyen egy életcélod és ne csak egyik napról a másikra élj. Még most sem teljesen egészséges a kapcsolatom az étellel, jelenleg minden napra megtervezem hogy mikor és mit fogok enni, így tudom elkerülni hogy megállás nélkül csak egyek. Szervezz találkozókat barátokkal, randizz, még akkor is ha semmi kedved nincs hozzá és inkább csak ülnél otthon és ennél. Nagyon fontos hogy ne zárkózz el, az a legrosszabb amit tehetsz.
2019. márc. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!