Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vérkeringésemmel van baj?...

A vérkeringésemmel van baj? Vagy az erekkel?

Figyelt kérdés

Hali, már vagy több mint fél éve azt csinálja mindkét kézfejem, hogy ha lógatom őket akkor eléggé eresek és lilák lesznek. Nem zsibbad meg semmi negatívuma nincs, csak olyan hülyén néz ki. Eddig senki nem szólt érte. Arra gondoltam hogy a gépezés miatt lehet, mert ott ugye a csuklómra támasztom a kezem úgymond 😃 előre is kösz a válaszokat, ha kell küldök képeket. Ja és a le kell vágni meg hasonlóktól kíméljetek mert néha hajlamos vagyok a hipochondriára 😂. Ja meg annyi, hogyha ülök akkor teljesen normális.

17/f


2019. ápr. 8. 22:36
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és tudom hogy az lenne a legjobb ha orvos megnézne hogy mi a helyzet, de valahogy félek elmenni, bár ez normális, tudom 😅
2019. ápr. 8. 22:38
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi panasz, csak hülyén néz ki, akkor sok értelme nincs orvoshoz menni, nem fognak vele semmit csinálni.
2019. ápr. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírsz, az a természetes. Gravitáció.
2019. ápr. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a bőr alatt kirajzolódó ezek azok mind a vénák. Ezekben nem az a vérnyomás van mint az artériákban, amiket vérnyomás mérővel lehet mérni. Az hogy kirajzolódnak nem azt jelenti, hogy magas a vérnyomásod. Az, hogy valakinél kirajzolódik, valakinél nem, több oka van. Alkati sajátosság hogy pl erek mennyire rugalmasak mennyire tágulnak ki. Ha melegérzeted van, az erek jobban kitágulnak, hogy a vér hőjét leadják a környezetnek a nagyobb felületen. A mozgás is hatással van rá. Ha pl 4óráig ülsz majd elkezdesz járkálni, lehet jobban kirajzolódnak a kezeiden az erek ha lelógatod. Valakinél azért nem rajzolódik ki, mert a bőre alatt nagy zsírréteg van. Valakinek kb alig van ilyen, és az erek egyfolytáabn látszódnak, ez az egészségesebb eset. Hogy az erek mennyire tágulnak ki rengeteg befolyással van, vezérlő hormonok meg mindenféle szabályozza az erek rugalmasságát, pl magamon azt vettem észre akkor jobban "eres" a kezem,lábam, ha keveset alszom és/vagy keveset sportolok..

Az, hogy a kezed "lila" szerintem csak annyi, hogy ahogy lelógatod hirtelen odatódul a vér, és a bőrt tápláló szemmel nem látható hajszálerekre nagy hidrosztatikai nyomás nehezedik az artériás vérnyomás felé, ezért jobban kitágulnak, több vér lesz bennük, jobban láthatóak. Az hogy lila az meg gondoloma az, hogy fehér a bőröd , nekem is jobban kipirul a bőröm ilyenkor...


remélem így világos valamennyire:)

2019. ápr. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs panaszod, például:dagadás, zsibbadás,érzéketlenség,fájdalom, akkor normális! Attól lehet, hogy sokáig van egy helyben (gépezés)nincs mozgatva csak mindig úgyan úgy, egyforma kéztartás...
2019. ápr. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, így legalább ezt is tisztáztam magammal kapcsolatban 😃
2019. ápr. 9. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!