Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történne velem, ha napokig...

Mi történne velem, ha napokig nem aludnék?

Figyelt kérdés
Mennyi alvás kihagyás után lenne maradandó károsodás? Ha szemeimet lecsukom, de közbe mozgok és úgy pihentetem a szemem akkor az nme romlik ugye?

#Alváskihagyás
2019. máj. 14. 22:28
 1/7 anonim válasza:
Nagyon fáradékony lennél. Én csak napi 5-6 órákat alszom és mikor otthon vagyok még hétvégén is akkor csak aludni tudnék.az átlagos és normál alvás az napi 8 óra. Én is relaxálók miközben csukva van a szemem, de az nem alvás, inkább csak pihenés.
2019. máj. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mennyi idő után jönnék helyre?
2019. máj. 15. 15:44
 3/7 anonim válasza:
Ez attól hogyan alszod és mennyire ki magad.
2019. máj. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
*attól függ. Bocsi nem írtam oda egy szót
2019. máj. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Első nap:

dopamin termelés (ami miatt energikusabb leszel), a dopamin eltűnése után olyan érzésed lesz, mintha részeg lennél.


Második nap:

gyengeség, anyagcsere lelassul, betegség, sápadtság, alultápláltság,


3.nap:

hallucináció(vizuális formában,furcsa hangok),


Hosszú távú hatás:

halálhoz vezet.

2019. máj. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Huhh.. Köszi hogy ezt így leírtad :)!!
2019. máj. 15. 19:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Van még egy olyan is, hogy ha rendszeresen (éveken keresztül) keveset alszol, az agykárosodáshoz és sok más betegséghez is vezethet. Úgy, hogy elsőre fel se tűnik.

Ha pedig hét közben nem alszol eleget, akkor ezt csak részben lehet bepótolni hét végén.


Ja, amúgy ez nem egészségi kérdés?

2019. máj. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!