Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért papolnak az embereknek...

Szunyo37 kérdése:

Miért papolnak az embereknek az eü dolgozok, amikor ők is egászségtelenül élnek?

Figyelt kérdés
Az orvosok, ápolók ugyan ógy cigiznek, isznak, netán drogoznak. Láttam olyat, hogy a dokinak egyfolytában szivar volt a szájában, de olyat is, hogy naponta piás volt a doki. Nővérek meg a betegekkel együtt cigiznek. Lehet hogy kötelességök elmondani a betegnek, hogy ezt meg ezt ne tegye, de ugyan úgy ők is megteszik. Tehát az ők életvitelük se más.

2019. jún. 3. 04:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert az egy szenvedélybetegség, melyből csak nagyon kevésnek sikerül szabadulnia.
2019. jún. 3. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor miért nem megértöbbek azok az eü bolgozok?
2019. jún. 3. 05:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Mert nekik KÖTELESSÉGÜK irányt mutatni az egészséges életmódhoz,ám nekik sem -mint mindenki másnak- NEM KÖTELESSÉGÜK egészségesen élni.

(A dili-dokinak is joga van megőrülni...)

2019. jún. 3. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyilván azért megy orvoshoz az ember, mert beteg. Az orvos megmondja mit tegyen, hogy ne legyen beteg. Az ember meg eldönti, hogy szeretne-e egészségesebb lenni vagy nem. Személyes véleményem, hogy nem áldoznék a tb-ből olyan emberre, aki nem tesz meg mindent a gyógyulása érdekében.
2019. jún. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Megértőek, de hivatalból figyelmeztetniük kell arra, ha káros dolgot művelsz, egészségtelenül élsz, és rá kell világítaniuk az összefüggésre. Mert ez a munkájuk. Utána te is dohányozhatsz, vagy ihatsz tovább, és ők is azt teszik.
2019. jún. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, én eü. dolgozóként életemben egyetlen szál cigire se gyújtottam rá, sosem próbáltam ki kábítószert és nem iszom alkoholt se, szóval teljesen jogosan prédikálhatok a káros szenvedélyekről bárkinek! :D Rengeteg ember saját magát betegíti meg és mikor már nagy baj van, akkor sem képes összeszedni magát és segítséget kérni a leszokásoshoz. Az egészségügy jelenlegi, szegényesen támogatott állapotában pedig különösen rosszul érint, hogy alkoholisták májával, illetve folyamatos "mentő-hozza-húgyosan-sz*rosan-összehányva-mert-eszméletlenre-itta-magát" állapotával és dohányosok tüdejével/érszűkületeivel kell foglalkozni ahelyett, hogy olyanokra fordítanánk azt az ellátási időt, akik nem tehetnek a saját bajukról. Lehet utálni engem és a hasonló gondolkodású egészségügyiseket, de a rendes betegek nagyon hálásak érte, hogy valaki az ő pártjukat fogja. Felőlem lehet cigizni meg inni, de ha valaki már beteg tőle és mi azt mondjuk neki, hogy sürgősen le kell ezzel állni a saját érdekében, akkor legyen már benne annyi, hogy megkönnyíti a saját gyógyulását és a mi munkánkat, és leszokik, illetve segítséget kér a leszokáshoz! Annak semmi értelme, hogy valaki bejön a bajával követelőzni, hogy márpedig nagyon gyorsan gyógyítsuk meg, aztán a kezelést meg nem hajlandó betartani. Mert ki a hibás, ha mondjuk egy kezelt seb nem olyan ütemben gyógyul, mint ahogy kellene? Hát persze, hogy a hülye orvos meg a szakdolgozók! Még véletlenül sem az a baj, hogy el lett pofázva, hogy ne gyújtson rá legalább pár napig meg ne igyon, mert akkor lassabban fog gyógyulni, erre kilépett a kórház ajtaján és már ott a cigi a szájában, este meg berúg a haverokkal! Az laikusnak fogalma sincs, hány ilyen jön be minden egyes nap és rabolja a pénzt/időt a többiektől! Döbbenetesen sok!

A dohányzó/iszákos eü. dolgozókról meg ne is beszéljünk! Őket jobban rühellem, mint a makacs, de követelőző betegeket. Pontosan tudja a kockázatokat, mégis tovább folytatja a káros szenvedélyeit. Tudja, hogy a stresszes élethelyzeteit abszolút nem segíti se az ivás, se a cigi, sőt, a stressz jelentős részét pont ezek okozzák. Mégis nyomja. Tudod, hogy miért cigiznek az emberek egy rakás munkahelyen? Hogy óránként szünetet tarthassanak! Mert ha nem dohányzol, akkor jó esetben van egy ebédszüneted a kórházban egész nap. Nekem mondjuk nincs, mert a dohányos kollégák óránként csak 45-50 percet dolgoznak, ami azt jelenti, hogy nekem minimum 1-2 plusz beteg óránként a nyakamba szakad, akit nekik kellene megvizsgálniuk. Szóval 12 óra alatt kapásból csinálnak 12-15 ajándék pácienst a nem-dohányzó kollégáiknak. Emellett még rossz példát is mutatnak a betegeknek. Mert hát ki hallgat olyan emberre, aki bort iszik, de vizet prédikál? (Ebből a szempontból teljesen megértem a függő pácienseket.) Ezzel megnehezítik a mi leszoktatással kapcsolatos munkánkat is.

Nem az a célom, hogy lekezeljem és bántsam a szenvedélybeteg embereket. Az a célom, hogy meggyógyítsam őket. Ez viszont a legtöbb esetben nem megy szép szóval. Hiába mondom el udvariasan a következményeket, egyik fülén be, másikon ki. Azonban ha erőszakosabban fejezem ki magam, akkor bizony megsértődik, utálni fog engem, de ha szerencsénk van, akkor a kezdeti felháborodás után elgondolkodik a dolgon és rájön, hogy igazam volt és elkezd leszokni.

2019. jún. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!