Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pontosan mit jelent az éhgyomor?

Pontosan mit jelent az éhgyomor?

Figyelt kérdés

Hány órának kell eltelnie az utolsó étkezés után?

Van egy gyógyszerem, amit reggel éhgyomorra kell szednem. Úgy alakult, hogy hajnalban értem haza, és mivel reggel óta nem jutottam ételhez, ettem. Ma viszont mennem kell dolgozni, így csak 4 órát tudtam aludni.

Szerintetek bevehetem a gyógyszerem, vagy várjak egy kicsit?



2019. jún. 8. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy mit ettél előtte. Nem mindegy, hogy 2 üres pirítóst vagy egy fél sült oldalast toltál be.

Előbbi elég hamar átmegy rajtad, így kb 2-3 óra múlva már üres a gyomrod teljesen, utóbbit viszont még fél napig emészted.

2019. jún. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
KB 5 óra éhezés az éhgyomor.
2019. jún. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet inni

sem ?

2019. jún. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Már 2 óra után is mondható, de valóban függ az elfogyasztott ételtől és a gyógyszertől is.

Ha nem egy féldisznót ettél meg hajnalban szerintem simán beveheted.

2019. jún. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az orvosi gyakorlatban az utolsó étkezéstől számított hat óra elteltével számít a gyomor üresnek.
2019. jún. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Egy szalámis szendvicset és egy balaton szeletet ettem egyébként, és lemaradt, hogy pajzsmirigyhormonról van szó.

2019. jún. 8. 09:30
 7/7 anonim ***** válasza:
#3: Tiszta vagy szénsavas vizet szabad inni. Nem tudom, hogy ízesítetlen teát vagy kávét lehet-e.
2019. jún. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!