Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozza a lábfájást a...

Mi okozza a lábfájást a cukorbetegeknél?

Figyelt kérdés

Nagymamám 30éve cukorbeteg, másfél hete jelentkezett nála az,hogy fáj a lába (térdtől le fele) mintha görcsölne így szét feszíti a lábat a fajdalom nagyon erősen.

Holnap jön meg a vérvétel eredménye. De nagyon izgulok mi lehet ez mert nagyon rosszul van..ez mellett szedul hanyingere is van..

Valakinek van valami tapasztalata? Koszonom előre is..



2019. jún. 23. 09:33
 1/6 anonim ***** válasza:
2019. jún. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fájhat attól is a lába hogy a lábában a keringés nem megfelelő ezt muszáj kezelni vagy a lábát is elveszítheti , sajnos cukorbetegek esetében ez nem ritka .
2019. jún. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem tudom mi okozhatja mert egy pontban fáj neki de rettentően..nem bír járni..Utána olvastam, hogy könnyen ki alakul cukorbetegeknél a trombózis is.
2019. jún. 24. 09:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha végig gondolod, amit biológiából tanítottak még annak idején, abban benne van erre is a magyarázat. Mindjárt elmondom.


Egyébként már kb 12 éve én is cukorbeteg lrytem, nekem is voltak ilyen problémáim eleinte. Már 5 éve szrdrk ehy fajta koleszyerin csökkentő gyógyszert, azóta reneződött minden korábbi érrendsxeri problémám, a lábfájástól egészen addig, hogy már majdnem megvakultam korábban.


Azt mindenki tanulta elvileg biológiából, hogy a bevitt tápanysahok közül a cukrot, amit a szervezet nem használ fel, azt el akarja raktározni valamilyen tárolható formátumban, ami a testzsír, a triglicerid, más néven egy kolesxterin féleség, ami így a szükségesnél jóval tartósabb ideig termelődik és nagyobb mértékben mint kellene.


Ha nem tudja diétával vagy inzulinnal normál szinten tartani a cukor szintjét, akkor jelentős koleszterin túltermelődés következik be folyamatosan, ami nem csak súlyfelesleget okoz, hanem rendszresen az etekben is lerakódik, ott gyulladásokat okozva, ehyre inkább gátolja a szövetek keringését, egészen addig amíg a beszűkült vérellátású testrészek elkezdenek fuldokolni, ami egyre növekvő fájdalommal jár, mielőtt végleg elhalna.


Nekem az jelentette a megoldást, amikor 5 éve elkezdtem szedni a koleszterin csökkentő Atorvasztatin napi 80 mg-os adagját.


Nálam az után gyorsan kezdett javulni minden korábbi probléma. Ma már teljesen mindenféle szövődménytől mentesen tudom élni az éleyem, amióta rájöttem, hogy nem szabad bedőlni a koleszterin csökkentő gyógyszereket ellenzők rémhíreinek.


Azt is tudomásul kell venni, hogy 10 emberből csak 9-nek segít a sztatin hatóanyagú koleszteroncsökkentő gyógyszer, viszont a 10-ből egy embernél komoly problémákat okozhat.


Vagyis szigorú orvosi felügyeleytel szanaf csak elkezdeni.

Ha a leírásában szereplő mellékhatások valakinél jelentkeznek, azonnal abba kell hagyni a szedését, de ennek csak 10% az esélye.


íannak idején nekem azért kellett majdnem meghalni és megvakulni (amit végül elkerültem), mert van ehy kiöregedett, kicsit talán megzavarodott volt szívsebész, aki méregnek kiáltotta ki a koleszyerin csökkentő sztatint.

Ezért nem mertem szedi én sem 7 éven ketesztül, amibe majdnem megvakultam, a lábam feje akkor magyon zsibbadt és szurkűlt, fájt.


Amióta szedem ezt a gyógyszert, azóta semmi bajom. Teljes éleyet tifok élni, mindenféke korlátozás és fájdalom nékkül.

A diétát persze tartom.

2019. jún. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A trombózis is könnyebben kialakul egy már beszűkült, esetleg gyulladásos érrendszernél. A trombózis megelőzésére szokték az orvosok ajánlani, 35 éves életkor felett az astrix kapszulát, ami 100mg Aszpirint tartalmaz, ami vérrög létrejöttét akadályozza, de gondolom a nagyinak ezt se mondta az orvos.
2019. jún. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos már kényszerűségből meg kellett tanulnom ezeket a dolgokat, ha nem akartam magam kizárólag az orvosok lelkiismeretére bízni. Így legalább tisztában vagyok, mit hogyan tudok elkerülni, amibe nagyon sok embert bele visz a betegsége, meg a kényszer, hogy önmaga nem ismeri, mi lenne a megoldás.
2019. jún. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!