Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Műfogsor törésre érvényes a...

Műfogsor törésre érvényes a garancia?

Figyelt kérdés

Nem kaptam semmilyen részletes leírást a garanciára vonatkozóan! 1 év garanciát vállalt a magánrendelő. Ma kettétört a felső teljes műfogsorom. Semmi keményet nem rágtam vele. Épp felhelyeztem, rögzítő ragasztóval bekentem, ráharaptam, erre kettécsattant. :-(

Ha nem akarják garanciában cserélni, mitévő legyek, mivel érvelhetek?



2019. aug. 4. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Senki sem hiszi el, hogy magától eltörött. Leejtetted, Ez kezdő protkósnál evidens. Ha minden darabja megvan, és összeilleszthető, akkor kb 15 ért összeragasztják. Semilyen érv nincs amit elfogadnának, ne is próbálkozz.
2019. aug. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A garanciáról részletes leírást kellett volna adniuk! Számlát legalább kaptál? Ha igen, akkor a törés mikéntjétől függetlenül ki kell cserélniük, javítaniuk kell. Ha nem teszik meg, bátran fordulj a fogyasztóvédelemhez! Amennyiben, nem tudják felmutatni az általad aláírt garanciaszerződést, akkor megszívták. :-) A hiányos tájékoztatás téged véd, nem őket.

Utólag nehogy átvedd! Semmit ne írj alá, amíg nem járnak el érdemben. Ha javítják, akkor az új garancia a legutóbbi munkálatra érvényes, nem pedig a teljes fogsorra.

Mellesleg, jobb helyeken nem egy hanem 3 év garanciát vállalnak a kivehető pótlásokra.

Hogy leejtetted? A fogyasztóvédelmi törvény szerint, ezt nekik kell bebizonyítani, nem a fogyasztónak kell bizonyítani az ellenkezőjét, azaz védekezni!

Tévhit, hogy nem tud eltörni normál használat közben, mert igenis eltud! Főként a rideg, kemény műanyag verzió.

2019. aug. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Törésre nincs garancia.
2019. aug. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szó nélkül megjavították garanciában! :-) Másnapra kész is volt!

Fel sem merült, hogy leejtettem vagy én okoztam a törést. Első pillanattól udvariasan, készségesen álltak hozzá, és azonnal sorolták a lehetőségeket. Ha nem lenne jó a javítás, akkor készíteni kell másikat, erősebb megoldással, másik technikai megoldással. Annál is csak a két fogsor árának különbözetét kellene fizetnem.

:-)

Jónak tűnik a javított verzió! Itt-ott még töri az ínyem, de használható.

2019. aug. 10. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!