Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Röntgennel meg lehet már...

Röntgennel meg lehet már nézetni? Meg tudják mondani előre?

Figyelt kérdés
Kiskorú vagyok, a bölcsességfogaim még nem nőnek nem látszanak, de röntgennel a fogorvosom ha csinálna panoráma képet akkor az ínyben már látszanának a bölcsességfogak? Esetleg az is látszana már, hogy függőlegesen/normálisan nőnek-e vagy, hogy ferdén/rosszul?

2019. aug. 15. 09:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Meg egyáltalán, hogy nő ki az ínyből? Abszolút nem látszik semmi. Szétfeszíti az ínyt vagy nem értem?!
2019. aug. 15. 09:19
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs panasz a fogaidra, akkor felesleges sugaraztatni, hiába nem egy négy dózis. Én pl 27 vagyok kíváncsisagbol csináltattam pár éve egy panorámát, mind a 4 bölcsességfogam meg van és szerencsére soha nem volt panaszom.
2019. aug. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%
Nem értem, miért kéne ezzel foglalkozni? A röntgensugár nem tesz jót, csak úgy kíváncsiságból nem csináltatnél, amúgy is fizetni kell érte. Ha nem nő ki kb 30 éves korodig, akkor becsontosodik, onnantól már nem okoz gondot. Nekem 2 éve bújt ki az egyiknek a fele, de az már úgy is marad, most 31 vagyok. Nem fájt kifejezetten, kicsit kellemetlen volt, éreztem, hogy ott valami nyomás van. Előtte 10 évvel kb megindult az egyik oldalon az alsó is, de tök ferdén neki a fogaimnak, szinte 80°ban a normálishoz képest, de pár hétig mocorgott, utána megállt. Kicsit megtolta az alsó fogaimat. A fogorvos riogatott, hogy lehet ki kell szedetni szájsebészeten, de szerencsére megúsztam.
2019. aug. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Logikátlan lenne most megnézni, mivel változhat még és amúgy sincs terápiás jelentősége.
2019. aug. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehetne nézni és látszana is valószínűleg, hogy éppen most hogy állnak, de ha nincs semmilyen panaszod, akkor fölösleges és nem éri meg, hiszen van egy kis ártalmas mellékhatása. Ha pl. torlódott lenne a fogsorod és fogszabályozót terveznének, akkor érdemes lenne megnézni valószínűleg, javasolná az orvos.
2019. aug. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!