Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha fáj a tömött fogam azt már...

Ha fáj a tömött fogam azt már csak gyökérkezelni lehet?

Figyelt kérdés
Ha keményre harapok, megfájdul a tömött fogam, de amúgy magába nem fáj, vagy ha közepes keménységű ételt eszek. Látszólag semmi baja, de akkor lehet valami a tömés alatt? Nagyon nem szeretnék gyökérkezelni, nem hallottam túl sok jót róla. Van rá esély, hogy elég újratömni? Mikor van az, ha fájó fognál újratömnek?
2019. aug. 16. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:

1: nem.

2: Majd a fogász megmondja.

3: Menj el, mert tönkremegy.

2019. aug. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fáj nagyon, akkor valószínűleg nem kell gyökérkezelni. Lehet egy másik lyuk a tömés mellett vagy máshol. Vagy lehet, hogy nem is lyukas, csak érzékeny. Nézesd meg.
2019. aug. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van 3x-4x tömött fogam is. Gyökérkezelést csak akkor végeznek, ha nagyjából már el is halt az ideg vagy ha nagyon mélyre ható a károsodás. Egy hideg valamit érintenek a fog és az íny találkozásához, és ha hideget érzel, akkor megpróbálják megmenteni a fogat. Ha nem érzed, akkor már károsodott az ideg, végleg elölik, tehát gyökérkezelést végeznek. Nekem egycsatornás foggal volt ilyen, nem volt olyan rémes.
2019. aug. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!