Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan kezeljem a fogorvost...

Hogyan kezeljem a fogorvost ha le akar koptatni?

Figyelt kérdés

Egy fogorvos mondta nekem hogy gyakran előfordul a szakmájában hogy nem adnak rendes ellátást a betegek.

Azt mondta idézem: "Valószínűleg csak le akart koptatni." Ezt monda miután elmeséltem neki hogy ide küldtek át ahonnan hivatalosan tartozom utca szerint. Azért küldtek át mert ő csak helyettesíti a fogorvosomat. Azt mondták akár helyettesít akár nem, köteles rendesen ellátni. De csak egy ideiglenes tömést kaptam, és átküldött ide hogy majd itt elkezdik a gyökérkezelést.

Több helyen előfordult már hogy a fogorvos nemigazán akarta rendesen a munkáját. Mindenhol mást mondanak ugyan arra a problémára. Van ahol csak kihúzatnák, van ahol meg akarják menteni. De odáig hogy elkezdjék a kezelést nem igazán akarnak eljutni.


Mit kéne mondanom hogy rendesen ellássanak? Erősködnöm kéne? Nem vagyok problémás beteg de egyértelműen látom hogy itt büdös a munka és csak passzolgatják ide-oda a beteget.

Tudom nekem semmi jogom megítélni a munkájukat és mivel nem vagyok orvos, tehát nem tudhatom hogy ha hibáznak, de ha más orvosoktól hallom rendszeresen hogy nem kaptam rendes ellátást akkor az csak hiteles annyira hogy kellene tennem ellene valamit nem? Nyilván fizethetnék 20 000 Ft-okat fizetős helyen de nem tudnám megfizetni. Nyilván ami ingyenes az annyit is ér és a magyar egészségügy siralmas. De csak van valami módszer hogy rábírjam ezeket hogy rendesebben végezzék a munkájukat.


Szóval a fő kérdés hogy ti mit szoktatok mondani a fogorvosnak ami bevált? Mit mondjak az ingyenes fogorvosnak több esélyem legyen rendes ellátásra?


2019. aug. 20. 11:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Talàn azzal aki azt mondta, hogy a másik lekoptat próbáld megtalálni a hangot, és megkérni, hogy kezdje el a kezelést, bár nem tudom ez mennyire kivitelezhetö.
2019. aug. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ezt most nem értem... Elmentél ahhoz a fogorvoshoz, ahova a lakcímkártyád szerint tartozol. Ő hova küldött át? Szakrendelésre?
2019. aug. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Csúnya lesz amit írok de a nagyja fogorvosok ilyenek Ha csak oep-re dolgoznak. Van úgy is hogy félvárról veszik a praxiisukat (állami) mert megteheti (nincs más, őröljünk hogy ez is van alapon). Bezzeg ha fizet az ember rendelés vége előtt is mehetsz fél órával ha nem meg úgy érzed mintha szívességet adnának neked, s nem azt érzik hogy csak a munkájukat végzik mint a többi ember...

Az előző fogdokim meg húzta-halasztott legyen az bármi. (gondolom azért mert ha nem fizetek akkor menjek máshoz ő neki meg kevesebb a munkája s akkor hamarabb leléphet a rendelésből) Pl.: Begyulladt fájó rég kiidegelt fog esetén nem megnyitotta, hanem elküldött röntgenre. Mindig csak is egy fogat csinált...úgy meg haladni nem lehet, főleg ha idegkezeléseket is kell csinálni. 1-2 heti időpontokkal 1-2 hónap mire megcsinál egy idegkezelt fogat


Nálunk még helyettesítés sincs....dögölj meg van csak...vagy ügyelet ahol csak húznak....

2019. aug. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

*jav

ha nem meg úgy éreztetik veled mintha szívességet adnának neked, s nem azt érzik hogy csak a munkájukat végzik mint a többi ember..

2019. aug. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Látom 3. Te teljesen érted miről van szó. Te mit szoktál nekik mondani az ingyenes dokinak amivel jobb lesz a helyzet? Mi az amit elkerülsz?
2019. aug. 21. 10:41
 6/16 anonim ***** válasza:

Semmit...magamban mérgelődök... ha beszólok neki akkor simán elképzelem azt is hogy majd direkt szívat majd utána (pl időpont csak 3 hétre lesz) Vagy simán elcseszi a fogamat.

Vagy megszoksz vagy megszöksz van...

"éljen a magyar egészségügy 2019..."

2019. aug. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzitek, hogy gond van a magyar fogorvosi ellátással (egyébként teljesen helyénvaló érzés lenne), akkor lehet támogatni a fogorvosokat a sztrájkban, mely 2 hét múlva esedékes és lehet reklamálni állambácsinál, hogy mikor óhajtja motiválni a fiatal fogorvosokat, hogy körzetben helyezkedjenek el, ne a magán fenszi dentalban jó pénzért (egy magánrendelőben egy kezdő fogorvos 3-4x annyit keres, mint ha kimegy egy körzetbe, ahol van fizetőképes pacientúra, tehát lehet számítani fogpótlásokra - értelemszerűen az Isten háta mögötti BAZ megyei roma falvakba a kutya nem akar kimenni).


A leírás egyébként sok kérdést felvet.

1. Milyen fogorvos az, aki a saját kollégájáról olyat mond, hogy "csak le akart koptatni"? Az egymás iránt érzett kollegalitás és etika miatt ilyet nem lehet ugyanis kijelenteni, aki pedig a saját kollégájára ilyet mond, arról el lehet képzelni, hogy a betegeiről hogy nyilatkozik, ha a munkája egyáltalán megfelel a szakma szabályainak (általában egyébként az ilyenek a legnagyobb kontárok).

2. Magán vagy körzetes orvos nyilatkozott? A magánorvosok döntő többsége soha nem dolgozott körzetben, vagy már nagyon régen, nem ismerik a rendszert, nem tudják, hogy működik, idegen tőlük a finanszírozás, a NEAK által kötött szabályok és lehetne sorolni. Magyarán egy magánorvos véleménye a körzetesekről teljes mértékben irreleváns, hiszen ég és föld a kettő munkája.

3. Milyen jellegű helyettesítésről van szó? Tartósan távol van az eredeti orvos és úgy jár ugyanabba a rendelőbe valaki más, vagy például nyaralás, vagy időszakos távollét miatt van kiírva valaki sürgős esetben? Nagyon nem mindegy, mert a sürgősségi ellátásnak nem célja a definitív kezelés, ami azt jelenti, hogy a fájdalmat csillapítja, illetve egy esetleges beavatkozással meggátolja további szövődmények kialakulását, de a végleges terápia a saját fogorvosod dolga. Ez alól nyilván kivétel, ha eleve húzni kell a fogad, de teszem azt fogat betömetni így nem lehet, mert semmilyen szemszögből nézve nem sürgősség.

4. A fogorvos hiány miatt egyáltalán nem ritkák azok a körzetek sem, ahol 2-3 hónapos (!) várólista van. Addig maxon betelt helyek. Reklamálni szintén lehet állambácsinál, valamint a NEAKnál, ugyanis a NEAK mondja meg lakosságszám alapján, hogy adott körzetben heti hány rendelési órát kell biztosítani, a fogorvosnak ebbe jó esetben csak annyi beleszólása lehet, hogy mikor óhajtja teljesíteni ezt az időt, de sokszor még ebbe is beleugat az önkormányzat.

5. A gyökérkezelés elszámolásához pre-és postoperatív röntgen szükségeltetik. Különben nem ad puttony fingot sem a NEAK. Ettől függetlenül a kezelést meg lehet kezdeni röntgen nélkül is (habár itt is olvasom rendszeresen, hogy micsoda kontár fogorvos az, aki röntgen nélkül gyökérkezel...), de egy kontrollröntgent, majd a végleges gyökértömést követően egy posztop röntgent fel kell tudni mutatni egy-egy ellenőrzés során. És igen, rendszeresen tartanak ellenőrzéseket, nem érdemes ezzel játszani.

6. Egy fog gyökérkezelélse még ideális esetben is 3 alkalom. Ha nincs helyben röntgen, akkor ugye azért külön el kell menni 2x (addig nem lehet folytatni, míg a röntgenek nincsenek kész). Ha bármi gond van, pl egyedi anatómiai variancia miatt elhúzódik a kezelés, vagy erős gyulladás miatt többszörösen gyógyszeres tömést kell beletenni, akkor lehet akár 4-5 is. Még 3 alkalomnál is reális lehet az 1 hónap, nemhogy a 4-5nél. Ez sajnos ilyen. Teszem hozzá, egy fog nem jut el egyik napról a másikra odáig, hogy gyökérkezelni kelljen. Az már egy igen mély, feltűnő szuvasodás. Tehát, aki addig vár vele, de megmenteni megszeretné, az fogadja el, hogy a hanyagságért ez jár.

7. Kijelenteni, hogy a legtöbb körzetes orvos ilyen vagy olyan nem csak általánosítás, de rosszindulatú rágalmazás is, amit alátámasztani senki sem tud. Ez pont olyan, mintha én ismernék 2 Norbertet és mindkettő agresszív, verekedős típus lenne, mely alapján levonnám a konzekvenciát, hogy a Norbertek döntő többsége agresszív, erőszakos jellem. A körzetes orvosok nagy részének van magánrendenlése (mivel csak a körzetes fizetésből aligha futja hármas Mazdára és 2 külföldi nyaralásra, amiben azt gondolom, hogy semmi luxus nincs, ennek kellene lennie az alsó középosztálynak egy európai országban), miért menne hozzá bárki úgy, hogy fizet valamiért, amiről azt hallotta mástól, hogy siralmas, hogy kontár, hogy sz*r? Ellentmondásos. Egy orvos csak egyféleképpen tud dolgozni, habár az igaz, hogy azért az évi 3300 forintét, amit az állam ad egy fő fogászati ellátására irreális elképzelés olyan luxuskezelések elvárása, mint az esztétikus frontfog felépítés, ha valakinek mondjuk letört az éle a nagymetszőjéből (ennek pontos technikája van, amit jó pénzbe kerülő továbbképzéseken sajátít el az ember, nem beszélve a legjobb minőségű anyagokról). Szóval ha az embernek elvárásai vannak, akkor azért fizetni is kell.


Summa summarum: ha bárki úgy gondolja, hogy az állami fogászati ellátáson volna mit javítani, akkor az nyilatkozhat a különböző médiumoknak, amelyek most úgy is tele vannak a szeptemberi fogorvos sztrájkkal és el lehet mondani, hogy őszintén támogatjátok a kezdeményezést, mert úgy érzitek, azért a pénzért, amit ti minden hónapban befizettek tb címszó alatt, több jár, vagy legalábbis európaibb színvonalon.

2019. aug. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
"ha nem meg úgy éreztetik veled mintha szívességet adnának neked, s nem azt érzik hogy csak a munkájukat végzik mint a többi ember.." Velem pont ez volt egyik nap.Horror.
2019. aug. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Persze vannak kivételek....csak nekem rosszak a tapasztalataim több fogorvossal :(


"Ez sajnos ilyen. Teszem hozzá, egy fog nem jut el egyik napról a másikra odáig, hogy gyökérkezelni kelljen. Az már egy igen mély, feltűnő szuvasodás. Tehát, aki addig vár vele, de megmenteni megszeretné, az fogadja el, hogy a hanyagságért ez jár."


Ez meg nem feltétlen igaz. Én alaposan átnézem a fogam, de az orvos látta hogy a tömés alatt lukasodik. Fúrja-fúrja majd mondja gyökérkezelni kell. Még semennyire sem fájt. Még mondta is hogy jó mert még az elején kaptuk el.

Volt másik fogam annál volt egy kis szuvasodás (alig látszodó), és pont mielőtt mentem (időpont) kezdett el picit fájdogálgatni, de ha fogselymeztem el is múlt. A fogdoki nem hitte el hogy ennyire nem éreztem fájdalmat mert belül már katasztrofális állapotban volt. Szerencse hogy 5 éve volt és még mindig meg van.

2019. aug. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9 Hát igen. Eleve azt hogy az orvos elkezdi a beteget hibáztatni azért mert szuvas a foga már egy röhejes dolog.

Képzeld amikor felébred a motoros a kórházban és az orvos első szava nem az gerinc sérülése van, 30 napig bent lesz, hanem az hogy "Hát nem keltet volna így összetörnie magát kedves uram."

2019. aug. 22. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!