Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 1 hete rakattam fel koronát...

1 hete rakattam fel koronát az egyik fogamra. Most pedig le esett?

Figyelt kérdés
Le tört a fogam egy egy csavart rakott a le törött fogba és azt építette fel és úgy rá a korona. Ma viszont ki esett csavarral együtt. Járt már valaki így? Meg tudja még ezt csinálni valahogy? 1 hetet bírt az egész. És nem olcsó dolog volt.
2019. szept. 6. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy jó fogorvos nem csinál ilyent. Nekem volt egy ilyenen, még kb. 10 évig húzta és most is van ilyen, ez kb 8 éves.

"Meg tudja még ezt csinálni valahogy?"- Attól függ, hogy mennyi maradt meg a fogadból. Mindenesetre mélyen rá kéne húznia a koronát. (nyilván így láthatatlan ennyit lehet mondani) Ha már nem lehet megmenteni a fogad, akkor ajánlom a fogbeültetést: vaan olyan lehetőség hogy kihúzás után rögtön beleteszi a csavart és később arra épít fel egy koronát. Nem olcsó dolog, viszont megéri nagyon.

2019. szept. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szerintem az már csapos fog lehetett. Ha kiesett, akkor azt aligha lehet visszatenni. Nemrég én is így jártam, mindjuk nekem 8 hónapig bírta, de már ezt sem lehet visszatenni. Elvileg minden fogpótlásra jár 1 év garancia, csak hát ugye hogy lehet azt érvényesíteni, az a kérdés.
2019. szept. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A páromnak volt ilyen, ideiglenesen vissza tudták ragasztani, de rögtön mondta az orvos, hogy sajnos így nem fogja sokáig bírni. Túl gyenge volt a foggyökér. Ki kellet húzni és híd került a helyére. Fogbeültetés is lehetett volna, de ez az ő esetében valamiért nem volt ajánlott.
2019. szept. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!