Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen érzés a fof huzása?...

Milyen érzés a fof huzása? Többi lent.

Figyelt kérdés

Elsönek is mindenek elött tisztázni szeretném hogy nem értek ehhez és nem vagyok fogorvos sem.

Szóval lassan 1éve hogy a fogamban valami góc be van gyulladva és ez miatt huzni kellene . Ez a góc gyulladás rá ment a lábamra azazz a jobb oldali combomra és ugy érzem gyalog 50méter megtétele után hogy huzza a görcs az izületem a combomban és zsibad.

Megkérdeztem már a fogorvosom is és azt mondta ez a fog miatt van ! És egyszerűen huzzatni kellene azt.

Na de következő a helyzet.

Sajnos van egy afféle ha lehet igy mondanom" betegségem" hogy meglátom z injekciós tüt és rosszul leszek. Egyébként is ellégé fehér börü ember vagxok de olyan le ßápadok és képes vagyok őssze esni akkár. De egyszer 9évesen volt is rá példám sajnos!

Tehát fog huzása kilőve!

Van valami házi gyógymód vagy patikában kapható nagyon erős gyulladás csökentő cucc (esetleg vényre kapható)ami ezt a gócos gyulladást elmusztja ?



A válaszitokat előre is szépen kőszönöm!


2019. okt. 4. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Sokan esküsznek a diófalevél főzetre. De a rágás az ember egészségének legfontosabb része, tehát nem érdemes megvárni amíg magától kirohad. Már eddig is sok változás történt az emésztésedben, azt tanácsolom küzd le a félelmedet és mielőbb szabadulj meg a gócos fogadtól!
2019. okt. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Erre nincs házi gyógymód. Ott egy góc a szervezetedben ami kihatással van az életedre. Ez nem játék. Félsz a tűtől, akkor abban a pillanatban ahogy beültél a székbe, becsukod a szemed és nem látod. Ha megkéres a fogorvost akkor elzsibbasztja az ínyedet is mielőtt beadná az injekciót. Nekem húzták már ki fogamat és az égvilágon semmit nem éreztem. Mielőtt elkezdi, ellenőrzi, hogy rendesen hatott-e az érzéstelenító. Teljesen fájdalommentes, de tényleg.
2019. okt. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Először is: ha be van gyulladva, azt kezelni kell, mielőtt a húzás szóba jöhetne. Normális fogorvos addig nem is vállalja (csak vészhelyzet esetén, de az nyilván más kérdés).

Amúgy meg előttem leírták: beülsz a székbe, becsukod a szemed, és csak a szádat nyitod ki, amikor az orvos kéri. Hidd el, simán túlélhető. Amikor elzsibbadt az injekciótól az ínyed, utána már csak annyit érzel, hogy ott matatnak, nem fáj egyáltalán.

2019. okt. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ki az, aki nézi, hogy mit csinál a fogorvos? Én ahogy beleülök a székbe azonnal összeszorítom a szemem és történhet bármi, nem nyitom ki... Elég egyszerű a megoldása ennek a "betegségnek"...
2019. okt. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez a kérdés nagyon sok szempontból problémás.

Először is: fogorvosnál szinte mindenki rosszul van. Senki nem szórakozásból jár oda, hanem mert muszáj. Bizonyos időközönként az ember összeszedi magát és legrosszabb esetben összeszorított farpofákkal kibírja a kezelést, mert elfogadja, hogy ez az ő érdeke. Nem a fogorvosé.

Másodszor: gondolod, hogy ha létezne erre házi gyógymód, vagy akár vényre kapható gyógyszer, akkor az orvos nem azt választotta volna? Feltételezed róla, hogy szánt szándékkal rosszat akar neked, meg akar csonkítani (a foghúzás csonkító műtétnek számít), annak a tudatában, hogy egy tabletta megoldja minden bajod? Most őszintén, gondold már végig, hogy mire is kérdezel rá... butaságra. Nem, nincs házi gyógymód, ha egy fog beteg, akkor azt el kell látni. Egy fog nem egyik napról a másikra jut olyan állapotba, hogy már csak húzni lehet, az már a te felelősséged, ha idáig vártál vele. Bőven vannak olyan állapotok, amikor szuri nélkül el lehet látni egy fogat és meg lehet előzni, nemhogy a húzást, de még egy méretesebb tömést is.

Sajnálom, ha nem erre a válaszra számítottál. Csak a kérdés mögött emberi butaság van. Butaság volt idáig hagynod a dolgot, butaság azt feltételezned, hogy erre bármilyen házipraktika jó lehet, hiszen ha így lenne, akkor nem lenne szükség fogorvosra és butaság azt gondolnod, hogy te ezzel a "problémával" egyedi, különleges eset vagy, fogászaton mindennap vannak "ájulós" esetek. Erre a fogorvosok fel vannak készülve, lehet róla előre szólni, de a "váratlan" eseményt is tudja menedzselni. Mindennapos eset.

Úgyhogy tessék megbarátkozni a gondolattal, hogy ha húzni kell, akkor húzni kell. Nincs semmilyen abrakadabra, vagy tabletta, vagy kézrátétel, amitől a beteg, gócos fog éjszaka kiugrik a szádból, lehetőleg a párnád alá, hogy a fogtündér is meg tudjon látogatni. Az életben vannak kellemetlenséget. Hidd el, ez más számára is ugyanolyan rossz.

Ha meg számodra elképzelhetetlen, hogy szurit kapj, akkor tessék pénzt gyűjteni és elmenni altatásos fogászatra.

2019. okt. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Meg kell hogy nyugtassalak,manapság szuper az érzéstelenítés,magából a húzásból én semmit nem éreztem csak ahogy kaparászta a fogóval a fogam felszínét(le volt töredezve,nem tudta megfogni stb.)mikor fogást talált rajta egy pillanat alatt kikapta.

Én is utálom a szurkálás minden formáját,10 évig húztam a törött bölcsességfogammal a szuri és a húzás esetleges fájdalma miatt.

Az érzéstelenítés beadása a lehető legvékonyabb tűvel történt,talán 0.5mm(egy vérvétel vagy 3-4x vastagabb tűvel történik)ezért szinte semmit nem éreztem belőle-ha pl.egy halszálka megszúrja az ínyemet az jobban fáj és hosszabb ideig érzem-amúgy meg ha nem bírod a tűt akkor egyszerűen becsukod a szemed amikor a doki eléd áll(a lámpa úgyis a szemedbe világít,úgyse látsz sokat úgyhogy indokolt is)azután 5-10 másodperc és vége is ennek a résznek.

Majd ~20perc várakozás amíg elzsibbad az sz oldal majd pár perc a húzás.

Úgyhogy ha legközelebb ki kellene húzni egy fogam rögtön igent mondanék rá és nem húznám évekig,volt egy fogkő eltávolításom is,esküszöm hogy az sokkal fájdalmasabb és kellemetlenebb is volt.

Amúgy meg nem tudsz összeesni mert eleve félig fekvő helyzetben vagy...

2019. okt. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!