Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akinek ideiglenes ragasztóval...

Akinek ideiglenes ragasztóval volt felragasztva a híd a fogaira: hogy szedték le?

Figyelt kérdés

Csiszolás után nagyon érzékeny volt a csonk, így az elkészült hidat csak ideiglenes ragasztóval ragasztotta fel a fogorvosom, hogy kiderüljön, marad-e a fájdalom.

Mivel nem fáj, ezért mennem kell vissza, hogy leszedje, és végleges módon felragassza a hidat, de nem tudom, ez hogyan fog megtörténni.

Valami helyes eszközzel kikapargatja, feszegeti a hidat? Vagy hogy kell elképzelni?


Ha a híd magas, és csiszolni kell belőle, azt a ragasztás után mikor lehet megtenni?



2019. okt. 23. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerencsés esetben olyan gyengén fog a ragasztó, hogy konkrétan ráfog és leveszi. Rosszabb esetben alányúl egy szondával vagy más eszközzel és azzal próbálja meg. Olyan is előfordul, hogy ha nagyon ragaszkodik az ideiglenes, akkor fennhagyják és ha majd elengedett, akkor kell visszamenni végleges ragasztásra. Ezen kívül van egy "kopogtatós" szerkezet, ezzel szintén alányúlnak és lekopogtatják a hidat. Sokan nem szeretik használni, mert előfordulhat, hogy sérül a kerámia leplezés.

Ha magas, utólag lehet még csiszolni belőle, emiatt ne aggódj.

2019. okt. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ! :)


Tudom, hogy lehet csiszolni, csak gondolom nem egyből, mikor beragasztja.

Már így is hónapok óta folyamatban van ez az egy híd, nagyon sok idő, és még nem látom a végét.

2019. okt. 23. 20:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem simán megfogta és lemozgatta, bár az gyenge ragasztó volt mivel hetente min. 1x ezt megcsinálta, most bár ideiglenessel, de erőssel van fent tavasz óta, azt mondta kb 1 évet bír - azt hiszem kezd lejönni, de olyan iszonyatosan fájt mikor feltette hogy rettegek visszamenni!! (plussz szívem szerint vágnám is ki a kukába ezt a jó kis több, mint fél millióc cirkon koronát mert úgy szar az egész ahogy van!!!!)


Nekem nem ő csiszolgatta hanem fogtechnikusnak küldözgette el, úgyhogy akkor került fel amikor már azt mondta hogy ezen már nem tudnak mit csinálni (pedig óriási hibái vannak!!)

2019. okt. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Miért van többször felragasztva ideiglenessel?

Véglegesen meg legalább 10 évet kéne bírnia.


Nekem ma leesett magától. 1 hét után, evés közben.


Ha nem illeszkedik jól, azt nem kellett volna hagynod, főleg ennyi pénzért. Olyan nincs, hogy nem tudnak vele mit csinálni.

Amikor én várakoztam a rendelőben, jött próbára egy pasi, aki már a 3. alkalommal jött, mert sosem illeszkedett neki rendesen. Addig kell csinálni, míg nem lesz tökéletes. Itt hibázott az orvos, vagy nem jól vette le a mintát, de ennyi pénzért ne hagyd magad!

2019. okt. 25. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!