Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kell-e 15% adót fizetni, ha...

Kell-e 15% adót fizetni, ha egészségpénztár kártyával fizetem a fogpótlást/implantátum?

Figyelt kérdés

Az alábbi jogszabállyal kapcsolatosan lenne kérdésem:


Ismertető a pénztári eseményekkel, elszámolásokkal összefüggésben keletkező adófizetési kötelezettségekről

A pénztártag SZJA és szociális hozzájárulás adó (SZOCHO) fizetési kötelezettsége a következő jogcímeken és mértékben jelentkezhet:

• a.) életmódjavító szolgáltatások:

o SZJA=szolgáltatás összege*15%

szocho nem terheli


Ha egészségpénztári kártyával fizetek fogpótlást/implantátum az életmódjavító szolgáltatásnak számít-e, kell-e utána 15% adót fizetni.


Az életmódjavító szolgáltatások után minden esetben kell fizetni 15% adót. Ha én fizettek be a pénztárba rendszeresen, és nem a munkáltatom, illetve nem egy rokonom egészségpénztárból fizetek, hanem a sajátomból, amire én toltam be a pénzt, akkor is meg kell fizetni ezt a 15% adót.


Net jogtárat is megnéztem, de ebből a jogi szövegből erre a két kérdésre nem tudtam kihámozni a választ.

[link]

[link]


Ha valaki egyszerű nyelven megválaszolná, köszönöm.



2019. okt. 23. 21:16
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!