Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés fájdalommentes?

Gyökérkezelés fájdalommentes?

Figyelt kérdés
Holnap megyek Gyökérkezelésre, és hát eléggé be vagyok tojva. Eddig minden kezelést érzéstelenítő nélkül csinált. Ami inkább tömmés volt. Remélem az érzéstelenítőt. Mennyire fájdalmas érzéstelenítővel? érzéstelenítő nélkül nagyon fáj?

2019. okt. 28. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kérj érzéstelenítést, mert anélkül beszarsz úgy fog fájni ( hiszen az ideget öli ki az orvos a gyökérből) Érzéstelenítéssel ha jó a doki, nem fogsz érezni semmit.
2019. okt. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mindenképp kérek. Ha nem ad, akkor nem engedem hogy kezelje a fogamat
2019. okt. 28. 22:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Szoktak adni.. Bár én egy sima fogtömésért is kérek, mert félek a fájdalomtól
2019. okt. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bemész, szuri majd lezsibbadsz. Fúrni fogja, annyira semmit sem érzel,hogy kajak semmit. Nulla. A fúrónak a szaga jobban fog irritálni. Majd idegölés: A foggyökérből kihúzza az ideget ilyen kis bigyuval, tekerni fogja a fogadba ekkor érzed hogy elpattan, ekkor fáj 3 tized másodpercig, ezt minden gyökérnél megismétli. Ha 1 gyökeres a fog, akkor csak egyszer, ha 3 gyökeres, 3-szor. Ez a 3 mp a legrosszabb. Aztán ideiglenes tömés, megintcsak nem érzed. Azt mondják idegölt fog nem fáj.....a ***** nem. Már bocs. Kimegy az érzéstelenítő és eléggé fájni fog egy két órát. Majd elmúlik. Napokom belül megkapod a végleges tömést, ami egyáltalán nem fáj.
2019. okt. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Muszáj adnia érzéstelenítőt ilyenkor. Nyugi 100 százalék hogy fogsz kapni. Egyáltalán nem fáj az sem ha beadja. Rettegek a fogorvostól, annyira hogy 5 éve nem voltam. Ha én mondom hogy nem vész, akkor hidd el. Húzás fáj.... nagyon
2019. okt. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm. Húzták már fogamat, érzéstelenítőt kaptam. semmit nem éreztem, csak hallottam ahogy a fogam csikorog
2019. okt. 29. 11:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy igazi fogorvos érzéstelenítő nélkül bele sem megy egy gyökérkezelésbe. Ha még is akkor inkább válts fogorvost mert nem igazi orvos. Ez kb olyan lenne, mint ha egy beteg azt kérné, hogy altatás nélkül műtsék meg.
2019. okt. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem érzéstelenítés nélkül történt a gyökérkezelésem. Gyökérkezelést már általában (ha nem véletlen ő nyitja meg a pulpakamrát) olyan fogok csinálnak, ahol a fogbél fertőzött és az idegek elhaltak. Fájdalmat a periapikális tér gyulladása miatt érezhetsz, amit antibiotikummal levisznek.

A gyökérkezelésem nem volt fájdalmas.

2019. okt. 31. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Túl vagyok rajta már 2 napja. Őszintén megmondom érzéstelenítő nélkül csinálta, és semmit nem éreztem :D Kiderült hogy amióta járok hozzá a gyógyszert amit cserélgetett, az kiöli az idegeket.
2019. nov. 1. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!