Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mandulaműtét utáni sebleválás/...

Mandulaműtét utáni sebleválás/lepedékleválás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!😀

Éjjel nem igazán aludtam, izgalmas éjszaka volt.

Éjfél környékén azt éreztem, hogy ahogy nyeltem kettőt, a jobb mandulám helyén lévő lepedék mint ha csúszott volna lefelé. Rohantam a tükörhöz, megláttam, hogy a jobboldalon alvadt véres lepedék lóg le, de nem vérzik. Vártam. Pár óra múlva megint megmozdult, köptem egyet a zsebkendőre, és igen csak véres volt. Mondom ez szuper... Nem hívtam mentőt, hanem vártam 5 percet. Teljesen elállt. Megnéztem a lepedéket, és már a fele nem volt ott. Ez még megtörtént háromszor, majd elaludtam. Borzalmas szájízre keltem. Keserű, savanyú... Megnéztem, és teljesen eltűnt jobbról a lepedék. Picit van rajta megint egy kis sárgás burok, de kevés. Reggeliztem, s nem is volt baj. Nekem háromszor is bevérzett két nap alatt, úgyhogy már félek... Tegnap jöttem haza a kórházból reggel. Ez normális? Gondolom nem baj, hogy nem vonultam be egyből a kórházba?!😮

Ez a 9. Napom.



2019. nov. 6. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Gyerekként/tiniként amikor bevérzett az enyém, szó szerint ömlött a vér, fulladoztam és nem állt el egyáltalán.

Ha "csak" addig vérzik, amíg leválik, de utána eláll, nem csordogál tovább a vér, akkor nem kell visszamenned szerintem.

De mindenképp kiméld magad, pihenj egész nap és igyál folyamatosan (éjszaka is keltsd fel magad) hogy ne száradjon ki, ne feszüljön meg.

És figyeld a tükörben miután leválik, ha szivárogna a vér utána tovább, mint 5p, akkor menj gyorsan vissza a kórházba. Abból baj nem lehet

2019. nov. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az nem lepedék hanem seb! Vigyázz nagyon, ne erőltesd és ne köpködj mert ha felszakad rendesen és elkezd vérezni akkor mész vissza a kórházba.
2019. nov. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!