Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet mégsem olyan bölcs...

Lehet mégsem olyan bölcs dolog fogselymezni?

Figyelt kérdés
Szégyen, nem szégyen, 23 éves koromig a fogselymezés nem volt a szájhigiéniám része, azonban most egy hónapja elkezdtem. Első alkalommal el is borzadtam, hogy tényleg mennyi trutyi tud két fog közé beszorulni. Az első alkalommal nehéz volt bedugni a selmyet a fogaim közé. Viszont nagyon örültem, hogy az évek óta tartó fogmosás közben való folyamatos ínyvérzésem az alapos fogselymezés után megszűnt. Azonban így egy hónap alatt észrevettem, hogy valószínűleg helyet szabadítottam fel a fogaim között és sokkal több étel lerakódik. Ha pár napig nem fogselymezek, több cuccot bányászok ki, mint mikor először használtam a selymet. Kicsit elgondolkoztam, hogy lehet így kamu, mert egy öngerjesztő folyamatot generál ez az egész fogselymezés? Mint mikor zsíros hajra ajánlanak valami sampont, de pont azért zsíros a haj, mert gyakran mossuk kemikáliákkal. Valaki tapasztalt mit szól ehhez?
2019. nov. 11. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azzal, hogy kipucolod a dzsuvát, hely szabadul fel, ahová az újabb dzsuva bemegy, majd a szellőzetlenségtől és az erjedéstől elkezd romlani a fog és a fogíny. Tehát vagy minden nap pucolod vagy sehogy.
2019. nov. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fogselyem jó. Azért lett több hely, mert lekapartad vele a fogkövet a fogadról.
2019. nov. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért szabadult fel hely, mert a fogselyem bármiféle kárt tenne. Egyszerűen csak meggyógyult az ínygyulladásod, ami hosszú távon nem csak vérzéssel, de duzzanattal, tasak képződéssel (az íny és a fog között), tapadásveszteséggel és a fog körüli csont felszívódásával is jár. Ha egy ilyen "durvább" ínygyulladás és fogágybetegség sikeresen meggyógyul, akkor természetes hogy nagyobb hézag keletkezik a fogak között - ugyanis az elvesztett csontanyag nem tud visszaépülni (a csont hiánya korábban csak a duzzadt ínytől nem látszott). Ilyen esetben egyébként a fogselyem helyett sokkal célravezetőbb eszköz a fogköztisztító kefe, amivel a nagyobb hézagokat könnyebb pucolni.

Azt szoktuk mondani, hogy csak azzal a foggal és azon is csak ott lehet probléma, ahol nincs tisztítva. Azaz, ha elhagyod a fogselymezést (amit naponta kellene!, főleg a te esetedben!), azzal nem hogy nem oldod meg a problémát, csak még nagyobb gondot okozol saját magadnak. Az öngerjesztő folyamatot kizárólag a lepedék újbóli lerakódása okoz, illetve ha nincs rendszeresen és gondosan letakarítva a fogról.

2019. nov. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor ezentúl tényleg beépítek egy rendszerességet. A fogköztisztító kefét is próbáltam múltkor, de nem mindenhova tudtam sajnos betuszakolni.
2019. nov. 12. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!