Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül a fogimplantàci...

Mennyibe kerül a fogimplantàció és a koronák?

Figyelt kérdés
Sehol sem találok árakat erről, hiába nézem mindenhol. Teljes fogsor alul felül implanctációval mennyiber kerül? Illetve ha valaki tudja azt is legyen szíves megmondani, hogy amikor becsavarozzák a csavarokat addig mi lesz a számban? Semmilyen fogsor? Jelenleg 4 sajat fogam van, azon van a reszleges kivehetos potlas, de akkor ki lenne huzva valoszinuleg ez a 4 fog mivel kezdenek mar igy is elmozdulni. Addig nem lenne semmilyen fogsor a számban, amig begyogyúl a csavar?
2019. dec. 6. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia, fent vannak a fogászatok oldalain az árak elég gyakran. A csúcs kategória 200-250 a mű gyökér és kb ennyi rá a többi része, a kevésbé nagynevűek mondjuk 150-200 a teljes fog
2019. dec. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Foganként 150-200 ezer?
2019. dec. 6. 16:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnos jól irja #1-es. Ma már nem nehéz egy autó árát berakatni a szádba.
2019. dec. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az olcsóbb, másodvonalas gyártók termékei, 80-100 a gyökér és ami rá jön hasonló összeg/fog

A csúcs gyártók dupla áron adják kb

2019. dec. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2019. dec. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha valaki megkérdi hogy mennyibe kerul annak nincsen pénze implantra.

Rákerestem eme rendkívuli doktorra.

Csontpótlást egy hozzászóló szerint(50-500E helyett) valami 2milióért csinálna meg.Foganként?Negyed fogívenként? azaz kvadránsokként?

Utána kinn van listába nála 600 800E az implant + 200E a korona.He he ez egy fog implantálása.Hétfon felhívom.

Akkor ha nekem kell vagy 8-10 akkor megvan 12milka csokiból?Gyanúsan olcsó.Ja ez csak a felso fogívem.

Nekem jobban tettszene az amerikai áron 5000 10000 dolcsi egy fog implantálása.Lehetne drágábban?Szívesen kifiztném.

Magyar rokonom most csináltatja Mosonm*-on 600E/db.

1,8millióért 3fogat pótolnak neki.

Beultettek neki egyet egyik oldalra most várja hogy csontosodjon.A másik oldalon felvágta az ínyét és úgy derult ki hogy nincs elég csontja!Ezt egy 18ezer forintos CBCT rontgenen nem látta volna?Azt hittem már nyáron megcsinálták neki azt a 2db másik oldali csontpótlását.Emiatt kell 3oda vissza repuloút helyett 4szer repulnie...

Az ibéjen láttam 5000forint egy izraeli implant per darab.

De a legdrágább cirkon implant is 229euro akciósan anyagáron persze.Z-system Zirkolith olasz izraeli USA FDA által elfogadott.

Ennyi pénzbol személyesen felkeresem Svájcban Ihde doktor urat.

Lenn vidéken 100E egy azonnali egyrészes svejci implant.Nincs semmi hókuszpókusz csont mutét meg plusz koltség.Plusz max a korona.Ami 8-10 implantnál már benne van az árában.850E egy mondjuk felso fogív.(max 1,1mill)

Tokugyanezt az implantot 1,3-1,8mill Bp.-en egy fogív.

Igaz nem Stefan úr hanem mondjuk István keze hajtja be a csontba.

A "gyenge minoségu"olcsó implant is ugyanabból a titán grade 4 otvozetbol van!

Ráadásul a "modern" most "elfogadott" feluletmaratott kétfázisú implantoknál pont az érdesített felulet miatt lebontódik korulotte a csont a megtapadó organizmusok miatt.Mivel ketrészes ott a támadási mikro hely is.Az usa-ban nagy balhé volt,1000orvos ment neki bíróságon a svéd implantnak,ilyen kilazulós problémák miatt.Nem no bele a felszínébe a csont!Csak korbecsontosodik,de ha elso nap betekerve nem szilárd utána sem lesz az!

Ez a baj a modern implantokkal,olyan mintha fenyo deszkába fúrnál egy precíz lyukat és belehajtasz egy metrikus finom csavart.Eleinte szépen tart.Aztan terheld meg és rángasd meg.Kilazul,kiszotyogósodik.A facsavar nem.Az kapaszkodik.

Vagy a másik lehetoség hogy felkeresem a miniszter urat és meghívom kv ra.Megkérdezem hogy becsuletesen fizetem 30éve a tb-t miért csak rombolni tudtak egy másik egyetemi szobában a Semmelweis egyetemen,ugyanott egy másik emeleten megmentették volna egy két évvel elotte 80E ft-ért 4fogamat koronával egyutt 2009ben kb.Csak megfenyegettek a melóhelyemen ha nyitvatartási idoben odamegyek,kirúgnak mert nem adnak erre szabadságot.Ezért aztán húzás lett a vége.

Nem beszélve arról hogy egy nagyon kedves dokino megallapította digi rontgen alapján,hogy a 13koronám alatt semmiféle gyokerkezelest nem lát.Ennyit egy profi magán fogorvosról aki 11havi nettó minimálbér osszegéért csinálta meg a fogam.Rá 6-7évre minden bajom lett.8gócos fogat láttak a sima fotó panorama rontgenen.

Annyit kérdezett a régi Sz.kir.ban a foldszinten a beugró tekintélyes orvos mennyi pénzem van?Már bánom hogy nem ugrottam az ajánlatára.

Csicska egy ország lettunk.

Esetleg van 34E forintért akciós fogsor a Jófogáson.

Meg kell fuzni egy orvost hogy felul 4 olcsó mini implanttal rogzítse.De az is 50-100E db.Ennyi az IHDE darabja 100E Debrecenben 79E per db.Ossze lehet kotni a maradék fogakkal.Amig osszejon a pénz a véglegesre Ezt a modern drága lehúzós implantokkal nem teszik meg..Ossze kell spórolni!Erre spórolok.Foghiánynál már fél év múlva nincs felszíni puha csont,ez a facsavar féle oda jó.A modern implantok a felszíni puha alveoláris csontba rogzulnek.Az a kor elorehaladtával lesorvad.Errol nem beszének.Akárhogy ápolod.évente 0,2-0,3mm fogy le mondjuk az alsó állkapcsodnál a csont magassága.Kiveheto alatt gyorsabban!

Apumnak eltunt az also fél koriv csontja 74éves korára.

A megterhelos egyfázisú implant a bikortikális kemény csontba megy mélyen.Sot minden implantnál a fogsor alatt elfogy a felszíni csont.4-6 "modern"implant ad annyi csontingerlést ami a csontmennyiség megmentéséhez kell mint 8-10-12 per fogív?

Nem haragszom senkire csak kicsit elkeseredett vagyok.

Nem mentik államiban,hanem húzzák.

Amikor mentem magán rendelobe a portással elbeszélgettem neki 2foga hianyzik 60éves korára.Heti egy tubus fogkrém fogy.Járok fogkoleszedésre is.Genetika ennyi.

2019. dec. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tetszett az írásod. Egyetlen dologgal nem értek veled egyet, ezzel a "csicska országgal" Te magad írtad, hogy az USA ban oriási botrány volt ebből a fogbizniszből. De ugye az USA ra senki sem meri mondani, hogy csicska ország. Különben csak azért nem csináltattam implantátumot, mert csak egy szám van, és ha azt elbassák, akkor ugrott a pénzem is, meg enni sem tudok.
2019. dec. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 Azt hiszem utálom ezt a szót,ráadásul mindig mástól hallottam,nem kellett volna.

Nekem megnézte doki a számat,mondta hogy már eleget feláldoztam,vigasztalni próbált.

Kedves kérdezo.

Szépen 1-2 implantonként gondolom a meglévo helyére ultetve talán el lehetne jutni a célig.De ezt az orvos majd megmondja.Tobb helyet is meg kéne nézni.

2019. dec. 8. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!