Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » SOS! Mit tegyek?

SOS! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lassan 3 éve vagyok fogszabályzós. Ezzel semmi bajom se lenne, de a nyelvem alá és a szájpadlásomra raktak ilyen vasdrót ív szerűseget, ami körbe keríti a szájpadlásom és nyelvem alatti részt. Nagyon rossz érzés...Folyamatosan feltöri a nyelvemet és a nyelvem alatti részt véresre. Állandóan kikezdi és a fogszabályzó örömömre lehúzza a hámréteget a számról így az se tud begyógyulni....A beszélés marha nehezen megy így. Se lassan se érthetően nem tudok vele beszélni. Az ételben állandóan félre nyelek. Éneklésnél nem tudok rendesen beskálázni se otthon, mert annyira karcolja/csikarja/irritálja és dörzsöli a nyelvem. Rágni keserves vele. Sportolni is. Akármit teszek rá(fogszabis viasz) lejön... Mit tegyek?? Valaki volt már így???? Mit csináljak?? Nagyon nagy szenvedés!!! Egyszerűen már alig hiszem, hogy levegyék. Segítségeteket előre köszönöm!!

2019. dec. 12. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk,menj vissza ahhoz a dokihoz aki feltette,és mondd el neki ugyanezt,amit itt leírtál!
2019. dec. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Talán keresni kellett volna egy másik fogszakorvost, ott is vannak elég nagy kóklerek hiába a diploma.


3 év alapból nagyon vészes, 1-2 év szokott lenni max, még a nagyon kusza fogsorok esetében is.

2019. dec. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos most kihúzták mellette egy fogamat és most tudott elkezdeni rendeződni. A felső fogsorom már régebb óta teljesen rendben van, de még mindig rajta van a fogszabi az alsó meg még rendeződnie kell. Mondtam neki....Nem vette le...Már kikészülök, mert mellette még van egy jó lár ritka betegségem is, amiktől a plafonra tudnék mászni, de muszáj erősnek lennem...Remélhetőleg januárban már leveszik a fogszabályzót....Egy csomó jó fogam is kilyukadt mellette....Na mindegy :/
2019. dec. 12. 21:25
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez van mikor nem kéred ki több szakember véleményét.


Olvass utána annak is, hogy mi a szakma véleménye azoknak a fogorvosokról akik foghúzással szokták a fogszabályzást csinálni.


(nem jelent jót)

2019. dec. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért kellett kihúzni a fogamat, mert nagyon kicsi az ákapcsom és a fogaim egymásba voltak nőve. Ezért nem tudtak rendeződni, de miután kihúzták jelentősen egyre szebb és nagyon látható a változás
2019. dec. 13. 07:21
 6/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor a bölcsességfogaidat kell húzni, csak a fogszabályzósok kihúzzák lustaságból a 4-eseket. Semmi értelme. (az egyszerűbbség kedvéért)


Látszik rajtad, hogy nagyon könnyen megvezethető ember vagy, nem irigyellek..

2019. dec. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az anyukám egyezett bele a foghúzásba én nem akartam...Elől az egyes fogamat húzták ki...Sajnos rengeteg betegsegem van és nagyon fiatal vagyok úgyhogy....Nem vagyok megvezethető csak már keresem a kiutat, mert megbolondulok a fogszabályzótól😅
2019. dec. 13. 11:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Értem, akkor bocsánat a bántó szavakért!


Kitartást

2019. dec. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem bántottál meg:) semmi baj....Csak ezt már megcsinálhatta volna régebben is a fogorvos...De hát...Hátha lekerül rólam januárban..Hátha😅
2019. dec. 13. 12:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Keressetek fel egy másik fogorvost!!!! Ez láthatóan egyáltalán nem törődik azzal, hogy neked mi lenne a jó. Ne hagyd magad. A te testedről van szó és a fogaink nem nőnek csak úgy vissza, úgyhogy vigyázzunk rájuk. És egy pillanatra se normálisak azok a tünetek, amik neked vannak a fogszabitól.
2019. dec. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!